Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петър Низамов-Перата остава зад решетките

| обновено на 13.07.17 в 22:58
Снимка: Стоян Терзиев, Радио Пловдив

Пловдивският окръжен съд остави в ареста Петър Низамов-Перата, обвинен за нанасяне на лека телесна повреда на телевизионен оператор на протеста в Асеновград на 2 юли. Пловдивските магистрати потвърдиха решението на Асеновградския районен съд, който наложи на Низамов най-тежката мярка задържане под стража.

Съдът счете, че има опасност обвиняемият да извърши друго престъпление, като има и обосновано предположение, че той е извършил деянието, за което е обвинен. С тези мотиви съдия Елена Захова остави в ареста Низамов.

На делото обвиняемият изтъкна, че иска по-лека мярка за неотклонение, тъй като трябва да се грижи за семейството си и за бизнеса си. Той каза, че не е удрял оператора, напротив – самият той получил удар по лицето си.

В съдебната зала присъстваха десетина граждани, които защитаваха Низамов и заявиха, че той е невинен. Сред тях бяха активисти на групировката „Православна зора“.

Решението на Окръжният съд е окончателно и не подлежи на обжалване, като така Низамов ще изчака зад решетките старта на делото по същество. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Горски служители блокират магистрала "Тракия"

Протест на горски служители ще блокира изцяло движението по AM "Тракия" до Пловдив. Това ще се случи в 10 часа при 119 км. в посока София. Затворени за движение ще бъдат и двете платна.  Протестиращите настояват за увеличение на работните заплати в структурите и осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд. Настояват увеличението да е с..

обновено на 14.07.25 в 08:41

Довършват ремонта на бул. "Дунав"

Днес започва ремонтът на южното платно на бул. „Дунав“ в Пловдив между кръстовището с бул. „Васил Априлов“ и ул. „Победа“."Ще се подменя пътната основа, след което платното ще бъде асфалтирано.  Ремонтът се изпълнява по проекта за воден цикъл "Брезовско шосе - Дунав", финансиран по ОП "Околна среда". Това е последният етап от работата на "Дунав" и..

обновено на 14.07.25 в 08:41

Спектакъл отдава почит на "Краля на валса"

Националният музикален театър „Стефан Македонски“ отбелязва юбилейните 200 години от рождението на композитора Йохан Щраус – син с концерт-спектакъла „Кралят на валса“.  Той започва от 21 часа тази вечер на сцената на Античния театър в Пловдив, където ще се качат оркестърът, балетът и хорът на Националния музикален театър. В програмата са включени..

обновено на 14.07.25 в 08:41

Гасят пожар на сметището в Цалапица

П ожар е възникнал около 17.30 часа днес на депото за битови отпадъци в Цалапица. Огънят е обхванал площ от около 400 квадратни метра.  Дежурните от “Общинска охрана” веднага са подали сигнал, на който от Регионалната дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението” под ръководството на старши комисар Васил Димов са..

обновено на 14.07.25 в 08:40

Пожар край Подкова, кърджалийско възпрепятства пътнически влак

Пожар избухна в района между село Широко поле и местността Момина скала, община Кърджали. Заради огъня е бил спрян временно пътническият влак по линията Пловдив – Подкова. Пламъците са в близост до релсите край село Широко поле. В композицията е имало около 20-ина пътници. Пожарникарите успели да овладеят пожара и да не позволят преминаването му..

публикувано на 13.07.25 в 19:47