Пловдив 2019 пред нова схема на Управителния съвет, която трябва да стане факт на 3 август. Оставките доведоха до парливо говорене за това как се управлява общинската фондация и кой трябва да заеме местата на четиримата напуснали членове.
Търсим за коментар един от тях - Любозар Фратев, той е в УС от самото създаване на организацията, призвана да работи за успешното представяне на Пловдив като Европейска столица на културата през 2019 година.
Фратев каза, че работи по този проект още преди да се създаде фондация, още преди дори кметът Славчо Атанасов да знае, че има такава европейска инициатива.
Това стана с едно мое питане през април 2010 година като общински съветник, че е време да започнем да работим, защото варненци вече работеха, уточни г-н Фратев. По думите му тази крачка сега да напуснат УС на фондацията не е била никак лека, но доверието вече е било накърнено, след като две седмици не е получена среща за изясняване на натрупани проблеми.
Един от проблемите е отстраняването на издателя Манол Пейков от УС на фондацията.
Получих десетки, да не кажа стотици поздравления и израз на подкрепа за постъпката ми, но аз приемам това не като съболезнования, а че хората изказват съжаление за това, че сме напуснали, каза още Фратев.
Той уточни, че не съжалява за напускането, защото при тази обстановка не може да се работи в този състав. Ние винаги сме работили принципно и не сме явно удобни, по-добре да се отстраним, за да може проектът да работи, смята още председателят на Съвета по туризъм - Пловдив.
Дано не изберат хора по партийни договорки, защото официално този проект в ЕК има изисквания да е надпартиен и без политика в него. Брюксел има специално изискване това да не става, подчерта Фратев.
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..
Дългият срок на въвеждане на критични мерки, заради приемането на еврото е притеснителен за бизнеса, защото може да доведе до декапитализация на бизнеса, т.е. до фалити във всички браншове. Това коментира Мариана Кукушева, председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите, идеята на държавата да замрази цените за година и половина..
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..