С 25 гласа „за”, 11 „против” и 8 въздържал се Пловдивският общински съвет разшири обхвата на синя зона с още 10 улици и с 300 паркоместа, 130 от които на бул „България”.
За да влезе в сила решението за новите участъци в „Синя зона“, предстои да бъде изградена съответната инфраструктура и маркировка, което ще отнеме около месец, подчерта още заместник-кметът Златин Велев.
На второ класиране за гимназиите 225 ученици са приети на по-предно желание, 72 от които по първо, 157 обаче остават извън списъка, това съобщиха от Регионалното управление на образованието-Пловдив. Участие във второ класирене са взели общо 1193 деца – 983 заявили желание за участие и 210 некласирани на първия етап. 53 от некласираните са..
Пожарът около селата Виноградец и Карабунар е локализиран и е спряно разпространението му. В гасенето участваха 8 екипа на пожарната от областта, доброволните формирования в Пазарджик - Планинско спасяване и Пещерно спасяване, Сърница, Белово, Брацигово, Панагюрище, Стрелча, Пловдив, Хисаря. Включиха се жители на селата, на място са кметове на..
След второ класиране Пловдивският университет "Паисий Хилендарски" запълни 80,96% от общия акредитиран план. Това прави 2445 първокурсници по държавна поръчка. Записани са и 655 нови студенти в платена форма, съобщи зам.-ректорът по международна дейност и връзки с обществеността доц. д-р Борян Янев . Бяха обявени и резултатите от трето..
Община Пловдив вече официално е заявила пред държавата интерес за придобиване на три имота в района на „Гладно поле“, които са с отпаднала необходимост за Министерството на отбраната. Кметът на Пловдив Костадин Димитров е в непрекъсната комуникация с министъра на отбраната Атанас Запрянов и вече проведе няколко срещи с него, на които са..