Проф.д-р Мария Шнитер е доктор по анатропология на религиите в ПУ. Научните и интереси са в областта и на медиевистиката, ритуалите, антропологията и фолклора.
В коментара си тя включва и последните си наблюдения, и специализация три месеца в Кьолн по линия на фондация Хумболт, както и един месец в Израел и поредното Лятно училище в ПУ, с учасатието на студенти и преподаватели от САЩ, Израел, Китай,Германия, Япония, Италия, Македония и Турция.
Според проф. Шнитер, проблемът с мигрантите днес не може да се реши с тоталното отрицание, нито както в случая с Асеновград с едно ново РПУ, нито с обвиненията само към мигрантите. Те трябва да бъдат чути. Нищо не може да се реши едностранно. Всичко трябва да започне от разговора.
Цялото интервю с проф. д-р Мария Шнитер е в звуковия файл.
Кой е Боян Магесник, по- известен като Боян Мага? И защо отказва на Симеон да бъде наследник на короната? Наистина ли е казал "Аз не съм от този свят". Опит да поповдигнем завесата за този дух, казват пазител на България, правим с проф. Дамян Попхристов. С лушайте, интересно е.
Актьорът Христо Мутафчиев е носител на Наградата на Карлово за 2025 година, съобщиха от пресцентъра на Общината. Той получи статуетка „Златната Богиня“ и парична сума от кмета на Община Карлово д-р Емил Кабаиванов на официална церемония снощи. . Христо Мутафчиев е роден в град Карлово през 1969 година. Винаги горд с корените си, Христо Мутафчиев често..
Нова книга на ИК "Жанет 45", в програма "Точно днес" представяме " Пътна връв " с авторката Наталия Делева . „Пътна връв“ е фин, въздействащ роман за последствията от семейното насилие върху децата през погледа на жена, напуснала родината си, която се опитва да изгради нов живот. С помощта на терапия, тя започва да осмисля преживяното..
Теодосий Спасов ще представи новия си проект Balkan moods тази вечер в Малката раннохристиянска базилика, в Пловдив, съобщават организаторите от „Камерна сцена Пловдив“ и международния младежки фестивал „Кръстопът“. Проектът е плод на сътрудничеството и алхимията между петима артисти, които представят нов репертоар за квинтет, отличаващ..
В оспорваната клавирна надпревара на Вторият национален музикален конкурс „Милчо Левиев“ се включиха най-изявените и талантливи млади пианисти в България на възраст между 10 и 25 навършени години. Паралелно със състезателната част на концертния подиум на НУМТИ „Добрин Петков“, талантливите младежи участваха в майсторски класове и творчески семинари,..