Започва реализацията на два проекта, свързани с промени на движението в централната градска част на Пловдив, съобщи кметът Иван Тотев.
Преминава се към превръщането в пешеходна зона на ул. „Йоаким Груев“ в участъка от площада в Капана до сградата на Областната дирекция на МВР на ул. „Княз Богориди“. Там паркирането и маневрирането е изключително трудно, отбеляза Тотев.
Предстои и изравняване на нивата на улицата, а достъпът на коли ще се регулира с подвижни скоби. Паркирането ще бъде забранено, а престоят - позволен само за определено време.
Въвежда се и нова организация на паркиране по ул. „Отец Паисий“. Там промяната предвижда разширяване на тротоарните настилки, което ще позволи преминаването от косо паркиране под 45 градуса към успоредно паркиране в улицата.
Така тротоарните настилки ще се увеличат между 50 и 70 сантиметра, а по широко ще бъде от източната страна, заради по-големия пешеходен поток. В затворения край на улицата ще се оформи площадно пространство със свалени тротоари на едно ниво.
Според Тотев тези промени ще бъдат изпълнени още тази година.
Полицията арестува 56-годишна жена, проявила агресия срещу медик от спешен кабинет на пловдивска болница. Срещу нея е започнало бързо производство. Сигналът за агресивното поведения на жената е получен от автопатрул на Второ РУ чрез тел. 112. Според първоначалната информация, жената е влязла във физическа саморазправа с дежурния лекар,..
Община Пловдив получи безвъзмездно европейско финасиране от малко над 8 милиона лева за два инфраструктурни проекта. Над 6 милиона лева от тях ще са за пълното довършване и цялостно обновяване на кино Космос- за оборудването, обзавеждането му и оформяне на публичното пространство. Припомням, че ремонтът на киното вече вече започна с..
Регионалният исторически музей – Пазарджик официално поиска от Общински съвет – Пазарджик и от кмета на общината да му бъде върната залата за изложби, отнета преди 30 години и превърната в пицария. В писмо до местната власт се подчертава важността на музея, като институция с традиции в науката и изследователската дейност, една от първите,..
Пет фирми подадоха заявки за изпълнител на проекта за реконструкцията и благоустрояването на ул. „Иван Вазов“ в участъка от пл. „Централен“ до ул. „Авксентий Велешки“. Това е първият етап от цялостното преобразяване на Тютюневия град по обявената от Община Пловдив обществена поръчка, става ясно от електронния сайт за обществени поръчки...
Нов пожар по непредпазливост от селскостопанска техника пламна в землището на Садово, но бързо бе потушен. Оказало се, че пламъците са тръгнали от трактор с три ремаркета и бързо обхванали натоварените бали със сено. Въпреки бързата намеса на пожарникарите, са силно увредени 17 шумоизолиращи пана покрай ЖП линията. Вероятната причина за запалването..