Пловдивските огнеборци потушиха среднощен пожар в бившите тютюневи складове на ул. „Иван Вазов“.
Пристигналите веднага две пожарни коли бързо загасили огъня, преди да се разрастне. Оказало се, че са запалени струпани във вътрешността отпадъци.
След погасяването им, авариен екип е останал да дежури до сутринта.
Засега причините за пожара са неизвестни, няма никаква опасност за сградите, увериха от пловдивската противопожарна служба.
Бързата реакция е предотвратила ново бедствие в тютюневите складове, година след огромния пожар на 20-ти август миналата година, изпепелил сградите със статут на паметници на културата.
След продължило девет месеца разследване и съдебен процес, правосъдието определи за причинител на пожара клошарят с психични отклонения Любомир Данчев и го осъди на 4 години затвор. Нанесените щети бяха за почти 12 милиона лева.
Шофьор от градския транспорт в Пловдив беше заловен да шофира пиян. Дрегерът е отчел над 1,2 промила алкохол, съобщиха от полицията. Той е бил тестван след подаден сигнал за инцидент. Шофьорът е затворил вратите на автобуса, докато пенсионерка над 85-години е слизала от аватобуса. Това се е случило по бул. Мраия Луиза в 10:30 часа тази..
До броени дни се очаква да продължи доизграждането на югоизточния обход на Пловдив, след като днес беше получено разрешението за строеж на пореден участък от него. Това съобщи пловдивският кмет Костадин Димитров. Той и изпълнителният директор на АПИ инж. Йордан Вълчев днес са получили от министъра на регионалното развитие Иван Иванов..
В община Асеновград 13 възрастни и хора с увреждания получиха безплатни "умни" гривни - телекеър. Дистанционното индивидуално устройство денонощно наблюдава и следи основни жизнени показатели на потребителите и осигурява незабавна реакция при риск. Сигналите за здравословното състояние ще се предават в реално време 24/7 към звено за дистанционна..
Никой министър никога не е доволен от бюджета, аз – също, защото имаме много политики, които да осъществим, а ресурсите са ограничени. Това обаче е възможният бюджет, каза в Пловдив министърът на образованието и науката Красимир Вълчев. "Това е възможният бюджет, възможният компромис между бюджетната ситуация и нашите потребности. Има..
400 стажанти, завършващи курса за първоначално професионално обучение за служители в Главна дирекция „Гранична полиция“, ще положат клетва на тържествена церемония в Пазарджик. Ще присъстват министърът на вътрешните работи Даниел Митов, директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов, представители на..