Финансистът Кольо Парамов е привърженик на тезата, че България е сериозно закъсняла с приемането на еврото и ползите, които то би донесло на икономиката ни. В интервю за Радио Пловдив той изчисли, че през изминалите 8 години сме изгубили 32 милиарда евро от целевата помощ, която можеше да получим от ЕЦБ.
Икономическият растеж и ниската безработицата са успокоителни, но не решават въпроса, коментира Парамов.
Според него в момента влизаме в ситуация, която е непредвидима относно инвестициите от чужбина. Нужен ни е ръст от 5 – 7 на сто.
Щом се колебаем за някакви 15 – 20 лева на учителите на месец, за 100 лева за полицаите или 50 лева за пенсионерите, значи нямаме пари. Фундаменталният въпрос е един – няма свежи пари, валутният борд не позволява увеличаване на доходите и стандарта на българите. Това е истината, подчерта финансистът.
Неговата оценка е, че не сме инвестиционно привлекателни, защото няма доверие в управлението, в стабилността на държавата. За каква инвестиция да става дума, когато имаме казуса КТБ. Направени бяха много грешни приватизационни сделки като тази с Български морски флот. Трябваше да се обърнем за инвестиции от Изток, от Китай, от Южна Корея. Това правят в Унгария. Има много парадокси в икономическото състояние на държавата, каза той.
Кольо Парамов е убеден, че казусът КТБ ще има огромно влияние върху кандидатурата ни за еврозоната. Той очаква много сериозна атака по закона „Магнитски“. По думите му, тук става въпрос за преследване и реализиране на една антилогична и антинародна цел.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..