Имам какво да дам за града под тепетата и за подготовката на това изключително събитие, което ни предстои. Това каза за Радио Пловдив ректорът на Медицинския университет проф. Стефан Костянев, който е един от новите членове на УС на фондация „Пловдив 2019“. Припомням, че номинацията му бе от кмета Иван Тотев и единодушно гласувана от общинския съвет на заседанието вчера.
Проф. Костянев обясни,че все още не знае точно какви ще са неговите конкретни ангажименти във фондацията, но съзнава голямата отговорност която е поел.
Знаете, че всичко е на обществени начала. Моите ангажименти, като ректор на един от най-големите университети, никак не са малки, но когато ми предложиха, реших, че имам какво да дам за Пловдив. И за това така смело дадох съгласието си. Мисля,че ще бъда полезнен, защото имам опит и контакти. Надявам се да направим един добър екип с останалите членове. Надявам се да бъдем полезни за града и за това изключително събитие, което ни предстои. И съм сигурен, че ще се справим, ако имаме подкрепата на администрацията и на гражданството, допълни проф. Костянев.
На въпрос къде смята, че ще е най-полезен ректорът отговори: Може би в организацията на събитията, търсенето на обществена подкрепа, медийните изяви.....
Той допълни, че чака с нетърпение първата си среща с останалите членове на Управителния съвет, където най-вероятно ще бъдат разпределени и изяснени задълженията.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...