Две от легендите на Локомотив (Пловдив) – Христо Колев и Николай Курбанов празнуват днес рожден ден.
Помощник треньорът на "черно-белите" Христо Колев навършва 53 години. Бащата записва 135 мача с 52 гола за Локомотив (Пловдив), участник е на Световното първенство в Мексико (1986), а с националния отбор на България има 20 срещи с 8 попадения. Колев е носител на Купата на Съветската армия с Локомотив (1983), става шампион и носител на Купата на Гърция с Панатинайкос.
Администраторът на Локомотив (Пловдив) Николай Курбанов също има повод за празник днес. Той навършва 63 години. С черно-белия екип записва 176 мача с 36 гола, има и 7 срещи за националния отбор. С Локо (Пд) става вицешампион (1973), бронзов медалист (1974) и носител на Купата на Съветската армия (1983).
Пожелаваме и на двамата още дълги години да са живи и здрави, и да имат много поводи за радост с отбора на сърцето им!
Отборът на Локомотив Пловдив затрудни вицешампиона на България Черно море Тича (Варна) в исторически първи мач в елитната Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ). Черно-белите играха пред екзалтирана публика в зала "Сила", но отстъпиха на своя съперник с 86:77 (17:18, 21:21, 25:23, 23:15). Сред зрителите в залата бяха футболисти на Локомотив, водени от..
Осмият поставен в основната схема на чалънджъра на твърди кортове от категория 50 в Херсониас, Гърция, Димитър Кузманов убедително се класира за осминафиналите. Втората ни ракета в мъжкия тенис се наложи над Денис Новак от Австрия с 6:2, 6:3 след 73 минути игра. Мико допусна пробив в откриващия гейм, но след това спечели четири поредни. В края..
Виктория Коева ще продължи да бъде част от шампионския състав на Марица (Пловдив) и през сезон 2025-2026! Посрещачката на жълто-сините е петкратна шампионка на България и петкратна носителка на Купа България, като ще продължава да трупа опит и успехи с клуба и през новия сезон. Вики допринесе и за историческия успех на Марица – първото преминаване на..
От Съдийската комисия към БФС признаха за грешно показан червен картон на халфа на Локомотив Пловдив Ивайло Иванов в мача срещу Лудогорец от 8-ия кръг на Първа лига. Това стана на официална пресконференция днес, на която на журналистически въпроси отговаряха говорителят на комисията Александър Костадинов и председателят Станислав Тодоров. "Грешката тук..
Капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев е малко вероятно да се завърне в игра след паузата за националните отбори. На 17 октомври (петък) „черно-белите“ приемат Ботев Враца от 20:00 часа. Нападателят продължава да лекува контузия и се готви индивидуално, като треньорският щаб не смята да го рискува. Футболистите получиха 4 дни почивка от старши..