Рано е да се отказваме от мисълта, че циганското лято предстои, въпреки обилния дъжд, който напои улиците и някои мазета.
В програма "Ден след ден" ще си кажем "по вода да върви" на проектите за реконструкция на площад „Централен“ и на галерията на „Гладстон“, които най- после получиха „зелена светлина“ от НИНКН, на старта на завод за авиочасти с френски капитали и обещание за инвестиции, пазари и работа.
В Асеновград пък фермери от зоната на Червения резерват, който вече е под закрилата на Юнеско, изложиха продукцията си под дъжда. Разказваме за ползите за местните хора от получения статут на региона.
Политическият разговор днес е с депутата от ГЕРБ Антон Тодоров за днешния сигнал до прокуратурата за нарушения в президенството при боравенето със секретни документи.
Започваме след новините в 15 часа и завършваме малко преди 17 часа в днешния Световен ден на туризма с реплика „Извън протокола“ за образа на туриста.
Преди това ще говорим със Сийка Кацарова – заместник – председател на Съюза по балнеология и СПА туризъм.
В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив. Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..
Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си. BNR podcasts · Великите европлеци -..