Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Паркираме пред блока за 20 лева от октомври

| обновено на 28.09.17 в 14:28

С мнозинство от 28 гласа, 14 „против” и 1 „въздържал се” пловдивските общински съветници утвърдиха промените в Наредбата за паркиране на общински терени.  

Желаещите да ползват място  ще заплащат по 20 лв месечно, като то ще бъде  гарантирано с поставянето на скоби. В случай, че желаещите са повече от паркоместата, ще бъде теглен жребий. Правото важи за срок от три години. 

Съветниците от „Съюз за Пловдив” не подкрепиха решението с  аргумент, че заложените в него критерии са спорни и то няма да доведе до трайно решение на проблема с  дефицита на места за паркиране, а ще провокира напрежение между съседите.  

Дани Каназирева  подчерта още, че пловдивчани ще бъдат двойно  обложени с такса, след като веднъж вече са платили данъка си МПС. 

Против  идеята  районните администрации да определят  ползвателите на платените места за паркиране в отредените от кметствата зони, се обявиха и патриотите.  

Наредбата е дискриминационна и ще доведе до хаос и социално напрежение, заяви  в отрицателния си вот Костадин Гаров. По думите му  Законът за общинската собственост не  допуска  получаване на паркомясто на общинска територия чрез жребий, а единствено – чрез търг или конкурс. В случай, че  администрацията се позовава на  Закона за местните данъци и такси, води ли това  до  отказ от съобразяване със Закона за общинската собственост, попита риторично Гаров. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдив иска от държавата 3 имота на "Гладно поле"

Община Пловдив вече официално е заявила пред държавата интерес за придобиване на три имота в района на „Гладно поле“, които са с отпаднала необходимост за Министерството на отбраната. Кметът на Пловдив Костадин Димитров е в непрекъсната комуникация с министъра на отбраната Атанас Запрянов и вече проведе няколко срещи с него, на които са..

публикувано на 21.07.25 в 19:12

Нарастват огнищата на шарка в Пловдивска област

Тежка остава епизоотичната обстановка в Пловдивска област. Нараства броят на засегнатите стопанства с шарка по дребните преживни животни. Броят на огнищата на шарка при овцете и козите вече е 54. Припомням, че в петък те бяха 42.    4400 са заболелите от шарка овце и кози на територията на Пловдивска област. Това съобщи д-р Иван Шишков от..

публикувано на 21.07.25 в 16:42

Пожар задими АМ "Тракия" при 73 километър в посока Бургас

Сухи треви и храсти горят до 73 километър на магистрала „Тракия“  до платното в посока за Бургас. Пожарът е много близо да намиращата се там бензиностанция, но според говорителя на полицията в Пазарджик Мирослав Стоянов пожарникалите са успели да го спрат преди нея.  Заради задимяването движението по магистралата за Бургас закратко бе спряно...

обновено на 21.07.25 в 15:03

Община Пловдив пак търси желаещ да ремонтира ОУ "Т. Каблешков“

Община Пловдив обяви за втори път  и с по- висока цена обществена поръчка за ремонт на основно училище „Тодор Каблешков“ в квартал Прослав. Заданието е за инженеринг включва проектирането, строителството и авторският надзор. Стойността на поръчката е 3 милиона и 235 хиляди лева без ДДС. Два милиона лева от финасирането са от бюджета на..

публикувано на 21.07.25 в 13:27