Сдружение „Спри рака“ заедно с УМБАЛ „Свети Георги“ и МУ – Пловди организира благотворителен крос и конференция, на която ще бъдат представени постиженията на съвременната хематология, а кросът ще предизвика пловдивчани към активен начин на живот
Целта ни е да учим на съпричастност и гражданска активност обществото, както и да създадем ежегодна традиция за провеждане на подобни събития. Също така искаме хората да проявяват еднакво уважение към лекаря и към активния начин на живот, споделят организаторите от Сдружение „Спри рака“.
Конференцията се открива днес в 8-а аудитория на Аудиторния комплекс на МУ – Пловдив. Научно-образователната програма има за цел да популяризира успехите на съвременната хематология без да представя директна реклама на фармацевтични продукти, уточниха организаорите.
Домакин и модератор на конференцията ще бъде проф. Стефан Горанов, началник на Клиниката по клинична хематология на УМБАЛ „Свети Георги“. В събитието ще вземат участие партньорски и пациентски организации.Още информация в разговора с председателят на Сдружение „Спри рака“ Росица Касабова, което може да чуете в звуковия файл.
Причината е, че в последните години все повече хора са потърпевши от онкологични заболявания, потърпевши са и хората, и техните близки. Идеята да се създаде това сдружение е да се агитират хората за ранна превенция, за ранна диагностика, за активен начин на живот, за движение, да излязат от стаите от четирите стени, защото човек трудно може да се справи с помощта на своите близки, с помощта на лекарите, с помощта на науката. Тази година и миналата нашата кауза е подпомагане на Клиниката по онкохематология за създаване на по-добри условия, при които да се лекуват болните. Средства набираме чрез продажба – ще има благотворителен базар – ще има предмети, тениски и други предмети, предоставени ни от дарители. Освен това всеки, който пожелае може по сметка на сдружението да преведе сума. Но самото участие за са е също огромна сума, защото по-важното е хората да излязат, да знаят, че тази диагноза не е присъда, че тя може да се лекува, но просто трябва по-рано да се предприемат мерки.
Кросът е утре, а днес започва научната конференция. Кросът утре е от 16 часа, а регистрацията е от 15 ч, на гребната база. Миналата година имахме над 500 участника, тази година са потвърдили повече хора, така че се надявам, че с всяка година ще се увеличава броя на съпричастните и на желаещите да подпомогнем хората в това състояние.
Посещението на лекциите също е със свободен вход, така че всеки, който се интересува от новостите и желае да послуша да заповяда днес от 13,30 ч, където може да чуе нещо, което му е полезно, където може да отправи въпроси. Същото това нещо може да се случи на кроса. Ще имаме събеседване с психолози, с лекари, с диетолози, със спортисти, с артисти, така че призовавам хората активно да се включат.
Аз мисля, че човек така е устроен, че иска да помага да близките си. А всеки един от нас е заобиколен от много хора и никой не е застрахован. За съжаление, много хора са потърпевши от такива заболявания и на тях им е много трудно да се справят сами – лесно е когато си здрав. И това всеки трябва да го разбере – че ние сме индивиди от едно общество, а за да живеем в това общество трябва да си помагаме, трябва да бъдем съпричастни и към доброто, и към лошото, т. е. да изкореняваме лошото и да се опитваме да възпитаваме в обществото добродетели – това са изконни християнски ценности. И аз си мисля, че хората на бизнеса, те показват и с тяхното отношение, защото средствата, които ние сме набрали, са основно от хора на бизнеса, които имат възможност и те реално оценяват, че тяхната роля е такава в обществото – да подпомагат обществото.
Аз съм много приятно впечатлена колко много хора се включват в каузата и как от сърце помагат, дори повечето от тях желаят да останат анонимни, те не желаят да се афишират, но помагат от сърце и го правят нееднократно.
„ Предвид екстремните условия в Лос Анджелис, където продължава да бушува пожар, засега е обявено, че до 13 януари Музеят „Гети“ е затворен “ – съобщи в интервю за Радио Пловдив доц. д-р Маргарит Дамянов от Националния археологически институт с музей при БАН . Той е куратор от българска страна на изложбата, в която са изложени и нашите..
Доколко образователната система е способна да осигури квалифицирани кадри за развитие на професионалното обучение по актуални и търсени професии и да дава възможност да се работи върху уменията и компетентностите. Това е въпросът, който поставя областният управител проф. Христина Янчева в становището си до Регионалното управление на..
Решението на Върховния касационен съд (ВКС) да бъде регистрирана Българска православна старостилна църква предизвика вълна от недоволство. Застрашава ли това единство на православната църква и до какво може да доведе наличието на паралелна православна църква? "Мисля, че това не застрашава единството на Българската православна църква..
Много недостатъци се събраха в изборния процес през годините, така че промените в Изборния кодекс са необходими и могат да дадат добър резултат. Промяната в отчитането на гласовете е крачка в правилната посока, но за да няма проблеми детайлите трябва да бъдат изпипани много добре. Така политологът и изборен експерт Даниел Стефанов коментира..
Изпълнители от Община Марица се обединяват в мащабен благотворителен концерт в подкрепа на 2-годишния Иван от Рогош, който страда от детска церебрална парализа. Момчето започва да провежда рехабилитация още, когато е на 6 месеца. Сега обаче се нуждае от 44 000 лева за провеждане на лечение в турска клиника. Тя е за рехабилитация, която ще..