Допълнителни средства са необходими за довършване на ремонта на опожарения манастир "Света Петка Мулдавска" край Асеновград.
Манастирът е паметник на културата, затова ще кандидатстваме за финансиране по програмата на правителството за възстановяване на православните храмове у нас, каза игуменката на Светата обител майка Юлита.
По думите й в момента продължават строителните дейности по изграждането на напълно изгорялото източно крило на манастирската обител и то вече е готово на груб строеж.
От ремонт обаче се нуждаят и манастирската църква, както и покривът на северното крило. За укрепването им ще се разчита на финансова помощ и от дарения.
Плановете са догодина за празника Петковден манастирът да бъде изцяло възстановен.
Ремонтът на изгорелия през 2010 година манастир "Света Петка"започна през март тази година с половин милион лева, отпуснати от Дирекцията по вероизповедания към Министерския съвет.
Новата стихосбирка „Под бомбетата на дърветата“ на Даниела Найберг ще бъде представена в Народна библиотека „Иван Вазов“ - Пловдив. Авторката пристига от Сиатъл, САЩ и ще участва в срещата заедно с поета и писател Азис Шакир Таш. Началото на разговора е от 19 часа. Входът е свободен. Книгата ще бъде представена и на 13 август, на..
Тъмните векове. Осемстотин години след Христа. Римската империя е мъртва вече от три столетия. Варварите, които разрушават Рим, сега владеят цяла Европа. Династията на Меровингите, франки, които през V век приемат католицизма, буквално се разпада. Те управляват държава, разположена върху голяма част от земите на днешна Франция, Германия, Нидерландия и..
В Клуб “Неделя” ни беше гост Антон Радославов- режисьор, сценарист и композитор на мюзикъла “Йоан- синът на гърма” заедно с изпълнителя Виктор Макаров. Те разказаха за създаването и успеха на мюзикъла, който ще гледаме за пръви път в Пловдив на сцената на Античния театър следващата събота. Създател, режисьор, сценарист и автор на музиката е Антон..
В предаването за книги на Радио Пловдив на 09.08. 2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ Ивана Бодрожич. Синове, дъщери. 240 стр., ок.4А, Парадокс, 2025. Джоджо Мойс. Под едно небе. 448 стр., ок. 4А, Хермес, 2025. Дийн Кунц. Пазители. 480 стр., ок. 7А, Изток-Запад, 2025. Лиу..
Петият международен фестивал „Арт камп Дъбене“ събира художници, скулптори, музиканти, поети и театрали от страната и чужбина. От днес до 18 август предстоят срещи и обмен на идеи и опит в различни сфери на изкуството. В програмата са включени творчески работилници за деца, рецитали, музика, танци, концерти, представяния на изкуства и..