В деня на Свети Иван Рилски Чудотворец отдаваме почит на небесния закрилник на българския народ. Нареченият на светеца пловдивски храм бе изпълнен с вярващи за празника.
Двойно по-малка е стойността на чуждестранните инвестиции, направени в България от началото на годината досега, отколкото в същия период на 2016г. , отчита БНБ. Все пак позитивна новина с пловдивски адрес е малка червена точка на този негативен фон- открит бе завод на водещ производител на осветителни тела. Налице е и уверението, че Пловдив ще бъде включен в мащабен хъб, който е част от логистичния център за електронна търговия със селскостопански продукти между Китай и Европа.
В неочаквана светлина видя Апелативният съд в Пловдив заместник-началника на Трето РПУ Стоян Павлов. Той обжалваше задържането си заради обвинението, че е взел подкуп от телефонни измамници. Вместо по-лека мярка обаче, съдът направо го освободи от обвинението като отчете, че прокуратурата не е представила достатъчно валидни доказателства.
Художникът Константин Константинов ще стане на 40 години след броени дни. Призванието си е открил лесно, малката му дъщеря казва: „В нашето семейство художниците сме аз, татко и дядо!“. Съвсем скоро той показа изложба в София, догодина в Пловдив. Реализирал е над двадесет самостоятелни изложби на престижни места в България и в чужбина, като дебютът..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..
Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..
Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева.