Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдив ще има нов парк от над 650 декара

| обновено на 23.10.17 в 15:55

Община Пловдив планира в следващите 5 години да изгради огромна зелена зона на площ от 655 дка, която да се простира от Гребния канал по река Марица до Околовръстното шосе. 

Крайната цел е мястото, което сега пустее, да се превърне в изцяло озеленено пространство за разходки и почивка, обяви кметът Иван Тотев.

Цялата зелена зона ще бъде оградена със специална ограда с камери и физическа охрана, като ще се влиза само през 2 входа. Ще бъде изградена специална поливна система за новата растителност. 

В продължение на 5 години на етапи ще се залесят характерни за Пловдив дървесни видове (дъб, ясен, явор, чинар, липи, върби) и ще се изграждат алеи и паркови мебели. 

Не се предвиждат паркинги в района на зоната, а автомобилите ще се паркират отстрани.

Планираният бюджет за 5 години е 4 632 000 лв., като предстои ОбС да одобри проекта, уточни кметът Иван Тотев. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ПП-ДБ искат КПК да разследва бивш кмет на Пазарджик за институционален тормоз

ПП-ДБ внасят сигнал до антикорупционната комисия, прокуратурата и полицията в  Пазарджик с данни за системен институционален тормоз над представители на местната власт, за да бъдат склонени по един или друг начин да упражняват правото си на глас и действията си на общински съветници, съобщи пред медиите народният представител от „Продължаваме..

публикувано на 05.08.25 в 12:54

"Кугар" от авиобаза Крумово се включи в гасенето на пожара край Илинденци

Хеликоптер „Кугар“ от 24-та авиационна база от състава на Военновъздушните сили в Крумово се включи в доизгасяването на огнищата от големия горски пожар в землището на село Илинденци, Община Струмяни, Област Благоевград.  Машината е излетяла в 11.10 ч от авиобазата и ще извършва гасене от въздуха, по искане на Главна дирекция „Пожарна..

публикувано на 05.08.25 в 12:31

Оборудват с фотоволтаици социалните заведения в Пещера

Община Пещера ще кандидатства за инсталирането на фотоволтаици върху сградите за социални услуги в града. Решението е на Общинския съвет. Целта е да се повиши енергийната ефективностна социалните услуги, като финансирането ще е по механизма за възстановяване и устойчивост.  Проектът предвижда реализирането на две основни дейности. Освен инсталирането..

публикувано на 05.08.25 в 10:36

Отново слънце и до 34 градуса в Пловдив

До 34 ° се очаква да достигнат днес температурата в Пловдив.  В източната част на страната ще бъде предимно слъчнчево, а над Западна България ще се развива купеста  облачност и на места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици, с условия за градушки.  Вятърът в западните райони ще бъде слаб, в Дунавската равнина – умерен. В останалата част от страната..

публикувано на 05.08.25 в 08:34

Барака изгоря във Войводиново, сухи треви се запалиха в Костиево

Запалени сухи треви в изоставен двор в село Войводиново, община Марица, предизвикаха пожар, който бързо се е прехвърлил върху селскостопанска постройка и я е изпепелил. Сигналът е подаден в 17: 07 ч. на аварийния телефон 112. На място е изпратен един екип на пловдивската пожарна. Впоследствие заради опасността огънят да се прехвърли върху съседни..

обновено на 04.08.25 в 18:59