"Страсти и свят" може да е заглавието на програмата ни в четвъртък, защото и от двете ще има до 9.30 часа.
Бихме заимствали от темата ни в зона "Култура", където Галя Митева ще представи изложбата "Илия Бешков- страсти и свят". Тя се открива в ГХГ и от куратора Красимир илиев ще попием и информация и настроение в аванс.
Иначе за страстите пловдиски- продължаваме да следим конфликта между общината и живеещите и работещи в Стария град. Те готвят нова блокада на архитектурния резерват и обещават да не се предават пред новите правила на пропускателния режим зоната. От мястото на сутрешната сбирка на недоволството ще е репортажът на Веселина Пеева.
За формите на политическия диалог ще разговаряме със социолога Боряна Димитрова.
За задоволените изследователски страсти ще разговаряме с археолога д-р Николай Бояджиев, който ще разкаже за разкопките на Момчилова крепост.
За не/задоволения апетит ще е интервюто с доц. Светослав Ханджиев, който ще коментира новите норми в наредбата за хранене на населението, която МЗ вече пусна за обществено обсъждане.
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.