Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Операцията е вече извършена

Жена от Великобритания предпочете да сменят ставата й в УМБАЛ "Св. Георги"

Тя научила от интернет за по-добрите възможности и по-кратките срокове за лечение в първата пловдивска университетска болница

Изкуствена тазобедрена става поставиха на пациентка от Великобритания в Клиниката по ортопедия и травматология на УМБАЛ „Свети Георги“. 

Новината съобщи началникът на клиничното звено проф. д-р Владимир Ставрев. Той разказа, че 66-годишната жена научила от интернет за по-добрите възможности и значително по-кратките срокове за извършване на подобни операции в първата пловдивска университетска болница. 

В родината си тя е трябвало да чака 6 месеца, за да бъде подменена тазобедрената й става.

След като се свързала с проф. Ставрев двамата са уточнили приемането й в УМБАЛ „Свети Георги“ и заплащането за лечението. 

Тъй като пациентката има Европейска здравна карта, лечението й в България е на принципа на клиничните пътеки, по които се приемат родните пациенти, уточни проф. Ставрев.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Предложих референдум, а не партия

Предложих  референдум, а не партия. Това са спекулации, с които се цели да се отклони вниманието от  въпроса кога да се приеме еврото у нас.  Това заяви президентът  Румен Радев   в Кричим след изказването на премиера Росен Желязов и лидери на политически сили. Добави още, че явно въпросът за създаването на негова партия явно стои пред политическите..

обновено на 10.05.25 в 15:16

Парламентът да препотвърди европейската ориентация на България!

Още следващата седмица Народното събрание да приеме декларация, в която да се препотвърди европейската ориентация на България. За това настояват от „Дeмократична България“ и определят като саботаж решението на президента Румен Радев да внесе в парламента искане да провеждане на референдум за приемане на еврото. Определяйки действията на..

обновено на 10.05.25 в 15:16

ДБ иска изслушване на полицаите, разбили контрабандния канал в Пловдив

От „Да, България“ отново потвърдиха, че над контрабандния канал в Пловдив има политически, прокурорски и полицейски чадър. На пресконференция в Пловдив от формацията заявиха, че  настоавят за изслушване в парламента на полицаите, участвали в акцията, за да станат ясни връзките на замесените в канала с Таки и Пеевски.  Ивайло Мирчев подчерта:..

обновено на 10.05.25 в 15:16

"Ден на индустриите" събира младежи и бизнес в Панаира

В Международния панаир в Пловдив ще се проведе регионалният форум „Ден на индустриите“. Той събира на едно място младежи, родители, компании и обучителни институции, за да обсъдят перспективите за професионално развитие.  Целта е младежите да се запознаят с възможностите за обучение и развитие в различни сектори и да се свържат с конкретни..

обновено на 10.05.25 в 15:15

Седмокласници си избират професия и гимназия за обучение

Панаир на професиите с цел кариерно ориентиране на седмокласниците ще събере гимназии от Пловдив и областта. Съвместната инициатива между община Пловдив, клъстер „Тракия икономическа зона“ и Регионалното управление на образованието е под мотото „Професионалните гимназии и бизнесът – заедно за успех“. Професионалният форум ще се проведе от..

обновено на 10.05.25 в 14:37