Европейският мониторинг върху България остава, тъй като страната не е постигнала достатъчен напредък в реформите на правосъдието и вътрешните работи.
Всеки може да вижда в този доклад каквото иска, каквото търси и каквото му изнася да говори. Но има факти в този доклад. Безспорен е факта, че за първи Европейския съюз ще се председателства от държава, която е под особенно наблюдение и за която действа този механизъм за мониторинг. Това е все едно заподозрян в престъпление, който е проследяван с модерните чипове или гривни, да председателства съдебния състав гледащ делото. Факта, че тона не беше смекчен - въпреки председателството на България, не беше взето решение за отпадане на този мониторинг, е красноречив, че няма съществен напредък и политическа воля за справяне с големите проблеми – корупция и съдебна система. Каквито и закони да правим, когато те се прилагат със зла умисъл, от зависими и корумпирани съдии и прокурори, няма как системата да се подобри. Има едно правило – няма лоши закони, има лоши съди, коментира адвокат Михаил Екимджиев.
Той е категоричен, че ако не се случи същностната съдебна реформа, която да доведе до назначаването на честни и ерудираните съдии на ключови места в съдебната система, тя няма да се подобри съществено.
Адвокат Екимджиев е категоричен, че реални шансове за еволюционно развитие в тази насока няма. Ако следващата година този механизъм за наблюдение отпадне, това ще се случи заради умора да ни наблюдават повече от 10 години, смята Михаил Екимджиев.
За идеята на управляващите да се промени Конституцията във връзка с приватизационните сделки на рехода
Това е един зле скалъпен пиар, една пушилка. Посланието е – не ни гледайте далаверите и шуробаджанащината, а нека видим как политическите ни опоненти са ви крали преди 20-25 години. Ако се приеме това безумие, защото някои политически примати се опитват да се изказват за неща, които очевидно не разбират, това тотално би торпилирало държавността, коментира Екимджиев.
Цялото интервю с адвокат Михаил Екимджиев можете да чуете в звуковия файл.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..