Пловдивският Административен съд даде ход на делото срещу новата общинска Наредба за паркирането. Жалбата е внесена от депутата Славчо Атанасов и общински съветници от ПФ.
Трима граждани и една фирма са се присъединили към обжалването на наредбата, обяви в съда адвокат Атанас Петров. Един от тях е инвалид, който смята, че правата му са нарушени, тъй като е убеден, че по закон му се полага паркомясто, без да се налага да участва в тегленето на жребий, за такова.
Фирмата пък се оплаква от дискриминация, понеже няма да има право изобщо да участва в надпреварата за паркиране пред офиса си. Тези жалби са недопустими към делото, тъй като не става дума за обществени паркинги, коментира адвокатът на Общинския съвет.
По повод опасенията, че новата наредба ще предизвика съседски вражди, Евелина Божикова призова да се изчакат резултатите от нейното действие, но увери, че ако се случи нещо подобно, тя ще бъде променена или оттеглена.
Съдът даде възможност за прецизиране на процедурните изисквания към спорещите страни и назначи ново заседание на 12-ти януари следващата година.
Приходите от нощувки в Пловдив и областта през декември миналата година са 8,3 млн. лв., като от тях 7 млн. са от български граждани. Приходите от тях са се увеличили с 4,5% спрямо декември 2023 г., но при чуждите граждани има намаление с 2.0%. Това отчитат от Териториалното статистическо бюро – Юг в Пловдив. Само за година местата за настаняване..
С над 1.8 млн. лева започват улични ремонти в Кричим. Изградени ще бъдат нови улици и тротоари. Освен това ще бъдат реконструирани съществуващи пътни настилки. Първата копка за обновяване на градската среда бе дадена днес. Строителните дейности трябва да приключат до 15 септември тази година. Проектът се изпълнява по програма..
Пловдивският апелативен съд потвърди решението на окръжните магистрати, осъдили на 8 години затвор Анка Михайлова, причинила по недпредпазливост смъртта на осиновената си 2-годишна дъщеричка Севда. 8 години затвор за Анка от Столипиново, убила дъщеря си Апелативните съдии отхвърлят твърдението на защитниците на Анка, че случайно е..
Ангел Здравков е починал за не повече от 10 минути от кръвозагуба след пробождане с нож. Това сочат заключенията на вещите лица, изготвили медицинските експертизи след аутопсията на 21-годишния младеж. Той бе убит на 29 септември 2023 година в Пазарджик от 18-годишния Никола Райчев заради момиче. Днес съдът изслуша част от вещите лица, изготвили..
Добре оборудвана, високотехнологична оранжерия за отглеждане на марихуана бе разкрита при спецакция на пазарджишки криминалисти под наблюдението на Пазарджишката районна прокуратура. Тя е открита в избеното помещение на къща в покрайнините на село Добровница. Вътре са установени 305 растения канабис с общо тегло близо 120 килограма. Помещението..