Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Свалиха д-р Шуманов от поста председател на ОбС - Асеновград

Снимка: Eмилия Куюмджиева

Общинският съвет в Асеновград отстрани от длъжност председателя на местния парламент д-р Светозар Шуманов. 

Предложението бе внесено вчера от 17 общински съветници от ГЕРБ, ДПС и Народен съюз. 

След тайно гласуване 18 съветници подкрепиха искането за оставка на Шуманов, 13 гласуваха против, а две бюлетини се оказаха недействителни. 

Когато има опозиция, е нормално да се иска оставка. Затова разбирам съветниците от ГЕРБ, но не мога да разбера решението на ДПС и Народен съюз да искат оставката ми, коментира Шуманов. 

По думите му в Общинския съвет вече е оформено ново мнозинство и оттук нататък работата в администрацията ще върви много трудно. 

Официално от трибуната не бяха посочени мотиви за исканата оставка. Според председателя на групата съветници от ГЕРБ Костадин Яков още в началото на мандата те са били пренебрегнати и не са били включени в нито една комисия към администрацията. И до момента отношението на Шуманов към нас не се е променило, каза Яков. 

Като изненадващо определи решението за свалянето на съветник №1 кметът Емил Караиванов. До момента не съм имал затруднения в работата с Общинския съвет, нито с неговия председател. Оттук нататък ще видим дали има ново мнозинство или то е конституирано само за този акт, коментира Караиванов. 

В 14-дневен срок трябва да бъде избран нов председател на Общинския съвет в Асеновград. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Зафиров за Бюджет 2026: Най-социалният за последните две десетилетия

Вицепремиерът и лидер на социалистическата партия и коалиция "БСП–Обединена левица" Атанас Зафиров  определи проектобюджета за 2026 година като "най-социалния за последните две десетилетия " и заяви, че именно усилията на левицата са осигурили ръст на доходите, увеличение на минималната работна заплата, повишаване на майчинството за втората година и..

обновено на 16.11.25 в 13:15

Зографският манастир чества есенния празник на свети Георги

След всенощно бдение и света литургия рано тази сутрин с литийно шествие с чудотворна икона на свети Георги българският манастир “Свети Великомъченик Георги Зограф” на Света гора отбеляза есенния празник на свети Георги (по стар стил на 16 ноември), когато мощите му са пренесени от мястото на измъчването му в Лида в Мала Азия (днешния..

обновено на 16.11.25 в 13:14

Лесничеи денонощно дежурят за мечките в Карловско

15 сигнала за поява на мечки в населените места са постъпили в Държавното горско стопанство - Карлово , това съобщи директорът инж. Златю Христов Кличев. Той уточни, че обажданията на гражданите са получени само за месец и половина. " Има щети по лозята и плодните дръвчета в района " - заяви Кличев. Последният случай през тази седмица е от..

публикувано на 16.11.25 в 12:19
доц. д-р Младен Дойков

Втори робот "Да Винчи" действа в УМБАЛ Каспела

Исторически момент за пловдивската медицина, вече разполагаме с две роботизирани системи, съобщиха от ръководството на УМБАЛ Каспела. Според тях по този начин  - " Пловдив се превръща във водещ център за високотехнологична хирургия". За първи път лечебно заведение в града разполага с два високотехнологични хирургични робота, които работят..

публикувано на 16.11.25 в 10:05

Кампанията "Купи и Дари" събра над 1700 кг хранителни продукти в Пловдив

Над 1700 килограма хранителни продукти събраха организаторите на благотворителната кампания „Купи и Дари“ само за ден в Пловдив.  Количеството продукти, получени от дарители в първия ден на акцията е почти толкова, колкото за цялата кампания миналата година, когато бяха събрани над 2000 килограма , съобщи председателят на Ротари клуб Филипопол Хачик..

публикувано на 16.11.25 в 09:21

Свързани новини

ГЕРБ иска оставката на председателя на ОбС в Асеновград

Общинският съвет в Асеновград ще гласува внесеното от ГЕРБ искане за оставка на председателя д-р Светозар Шуманов.  10-те съветници на ГЕРБ внесоха вчера подписката за отстраняването на Шуманов, който е втори мандат съветник номер 1 в Асеновград.  От ГЕРБ обявиха, че решението е политическо и предварително отказаха да съобщят мотивите си. 

публикувано на 29.11.17 в 05:37