Поредица празнични дни започват от днес, когато честваме Св. Варвара. Утре е Св. Сава, а в сряда - Св. Николай Чудотворец.
Св. великомъченица Варвара е живяла в края на 3 и началото на 4 век, когато християнското е било нелегална религия. Родена е в семейство на езичници, но е успяла чрез съзерцаване на творението да стигне до Истинския бог и е проляла кръвта си за вярата Христова.
И този празник, както и останалите, ни приканват да обърнем внимание на състоянието на душите и сърцата си, за да можем чрез добри дела да се подготвим за срещата с раждащия се Спасител, който спаси цялото човечество от Дявола и греха, обясни богословът.
Списълът на поста е не само въздържание от храна, а и от лоши мисли и дела. Чрез молитвата и поста да стигнем до християнските добродетели, да потушим вътрешните си страсти, да се борим за истински живот и свобода на духа. Целта на поста е усмирявайки телесното, да възвисим духа - това, което е демонстрирал и Св. Сава, подчерта Стоицов.
По-голямата част от българския народ днес трудно осъзнава, че с добро се живее по-лесно. Когато дедите ни са го осъзнавали, са живели по-леко и държавата е била в подем, допълни богословът Валери Стоицов.
„Има яснота, че докладът ще бъде обективен“, каза евродепутатът Илия Лазаров за очакваните утре доклади на Европейската комисия и Европейската централна банка за готовността на България да въведе едината европейска валута „Протестите срещу еврото са по-скоро организирани, отколкото спонтанни. От 35 години съм в политиката и ми е ясно..
Нели Костадинова е главен инспектор в сектор „Лаборатория“ в Пловдив към Института на МВР. Тя е криминален психолог и работи в сектора от 2012 година, а от миналата година е негов началник. Именно тя преговаря с 42-годишния Пейо, който на 15 май заплаши, че ще скочи от северната част на Тунела над бул. „Цар Борис Трети Обединител“...
Втори ден продължават усилията за възстановяване на изгорелите къщи и стопански постройки в кв. Прослав. За щетите и възстановяването на домовете с помощта на доброволците разказа в програма "Ден след ден" една от собственичките на опожарените къщи – Ваня Аспарухова. Тя обясни, че към днешна дата продължава разчистването във всички пострадали..
Безплатни профилактични прегледи за деца до 18 години ще се извършват през целия месец юни. Те ще са в Клиниката по детска хирургия към УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив и са част от кампанията "Здраве за всички". Инициативата цели да насърчи ранното откриване и навременното лечение на хирургични заболявания в детска възраст. Най-честите..
Доброволци, близки и приятели се включиха в разчистването на жилищните сгради, които вчера пострадаха при голям пожар в квартал „Прослав“. От районната администрация на „Западен“ ще потърсят помощ и от доброволното формирование 112, чиито членове да се включат в разчистването на жилищата, заяви в интервю за предаването „Ден след ден“ по Радио..