Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сбъднах мечтата си да пея в "Отело"

Баритонът Крум Гълъбов се върна към корените си, и отново е в Пловдив.


Опитвам се винаги да давам максимума от себе си, да зарадвам публиката. 2017 година ми даде доста неща. Участвах в много интересен фестивал в Чехия – Чешки Крумлов. Една въртяща се аудитория на 360 градуса.  Там е имало много изявени артисти, даже Доминго е пял на тази открита сцена. Една нова продукция, роля, която много години чаках в „Отело“, голямо предизвикателство. Баритонът винаги е отрицателният образ, Яго е крем де ла крем на баритона, защото той прави цялата интрига. Яго е моторът на цялото действие и прави абсолютно всичко.

Приятно се изненадах, като дойдох окончателно от Виена тук. Видях нов град, нови хора, по-забързани, по-събудени, по-модерни. Да се надяваме, че града и общината ще направят много, специално за културния сектор. Без култура един народ е много беден и ограбен.

Духовността, тези будители, които ги знаем от историята.

Интервюто с баритона Крум Гълъбов е в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"От Аз-буки до ИИ" - събития в НБ "Иван Вазов"

Осем творчески работилници, изложби, лекции и литературен куиз включва проектът „От Аз-буки до Изкуствения интелект“ на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. До края на април в библиотеката ще се открият калиграфска работилница под ръководството на художничката Захарина Петрова от Нов български университет и ателие по цианотипия –..

публикувано на 16.04.25 в 12:28

"Резонанс" показва изложбата „30 години випуск 1995 на НХГ"

Съвместна изложба на двадесет автори ще бъде представена в пловдивската галерия “Резонанс” днес от 18 часа. Шестнадесет от тях са завършили Националната художествена гимназия “Цанко Лавренов” в Пловдив през 1995 година, а четирима от участниците са техните преподаватели по специални предмети. Юбилейната изложба е посветена на 30..

обновено на 16.04.25 в 08:00

В Раковски обсъждат българската следа в Троянската война

Историческият сборник „Неразказаната история за Троянската война“ ще бъде представен тази вечер в читалище „Св. св. Кирил и Методий“ в град Раковски.  В книгата четиримата изследователи поддържат тезата, че българите са наследници на траките-пеласги, което ги прави коренно местно население на Балканите. Представени са генетични проучвания,..

публикувано на 16.04.25 в 07:09

Среща с Иван Пехливанов в читалище „Възраждане“

Литературна среща с поета Иван Пехливанов ще се проведе тази вечер в пловдивското читалище „Възраждане“. За автора и неговото творчество ще говорят доцент Тодорка Димитрова и литературният критик Марин Кадиев. Иван Пехливанов е пловдивски поет и автор на песни. По-голямата част от творчеството му е на родолюбива тематика, свързана с..

публикувано на 16.04.25 в 07:06