В програма "Точно днес" говорим за агресията в живота ни преди обичайната доза празници, защо се отключи вълна от жестокост - убийството на Дамла в Момчилград, побой над 9 - годишния Митко от Дуванлий, сериен изнасилвач в Пловдив, коментара психиатърът д-р Веселин Герев.
Ние свикнахме с този род новини до толкова, че едва ли не те съпътстват нашето ежедневие, ако няма новина за някой убит, пребит или пък за тежко спречкване, все едно денят ни не е минал, каза д-р Герев.
За да се появат тези актове на жестокост проблемът се крие далеч назад във времето, човек комулира тази отрицателна енергия, и в един момент тя избухва, открои психиатърът.
Само 6 % от тежкопсихично болните хора са склонни към криминални прояви, отчита статистиката. В Момчилград става въпрос за тежък психопат, с идеи за доминация, смята д-р Герев. Той посочи, че децата от малки свикват с агресията, тя отвсякъде и се толерира, защото ако не си агресивен - няма да си успешен.
„Днес се очаква да се разгледа мярката за неотклонение на варненския кмет Благомир Коцев, тоест днес се очаква да се получи обрат в решението на Софийския съд. Затова причината е друг обрат, от вчера, който може да е началото на процес с непредвидими последици. Става дума за отказ от показания на основния свидетел срещу Благомир Коцев. Изглежда..
Проф. Тоньо Шмилев, един от доайените на българската педиатрия, обяви чрез фейсбук кампания в защита на българския лекар. „ Нека обществото да види, че ние сме мнозинство и че не желаем да бъдем хулени и обвинявани в грубо отношение към пациентите си. Искаме да работим спокойно, за да бъдем наистина полезни. Който ме познава знае, че аз стоя..
Липсата на канализация в град Брезово създава сериозен проблем за жителите на града в горещините. Сигнал за това подаде един от жителите на града - Иван Добревски. По думите му заради изливането на обратни води в коритото на река Брезовска, която заради жегата е пресъхнала, в градчето се разнася непоносима миризма. Според Добревски преди..
Мониторинг на потреблението на вода в пловдивското село Брестовица започнаха от ВиК –Пловдив. До тук се стигна след като и тази година част от живеещите там страдат от безводие и повече от 10 дена чешмите им са пресъхнали. Решението беше взето на спешна среща между местното население, кмета на Брестовица, зам.-кмета на община Родопи Емилия..
Протестите, които ще видим днес, са граждански отпор и са свързани с поредния опит на някои политически фигури да използват държавата и силовите структури за разправа с политическите си опоненти. Това заяви в програма "Точно днес" политологът Георги Киряков. Според него именно затова тази гражданска акция ще има много по-широк отзвук, макар че..