Трима столичани са задържани във връзка с разследване на въоръжен грабеж на бюро за международни парични преводи във Велинград.
Миналата седмица на 13 декември, около 09.30 ч. бил подаден сигнал от бюро за парични преводи във Велинград чрез паник-бутон от охранителната система на обекта. От своя страна охранителната фирма незабавно подала информация за случая и в РУ-Велинград. Пристигналите на мястото служители на полицейското управление установили, че неизвестен мъж е влязъл в офиса, заплашил с пистолет 39-годишната служителка и отмъкнал сумата от оборота в размер на 15 000 лева и 5000 евро.
За работата по случая незабавно бил сформиран екип от криминалисти при ОДМВР-Пазарджик и РУ-Велинград. Към тях се присъединили и колегите им от сектор „Грабежи“ при отдел „Криминална полиция“ в ГДНП. В резултат на упорита денонощна работа не след дълго оперативните служители попаднали в дирите на извършителя. Оказало се, че това е 27-годишният Д.С. от София. Мъжът е криминално проявен, осъждан като извършител на кражби и грабежи. Заедно с него са заловени и съучастниците му Ф.В.- 24 г. и А.Д.- 35 г., също жители от столицата.
Тримата подготвили грабежа внимателно, проследили начина на работа на бюрото, на служителката в офиса, използвали различни автомобили за придвижването си. В хода на разследването са извършени претърсвания на три адреса в София. Там са открити неголямо количество суха марихуана, два газови пистолета, парична сума в евро, множество мобилни телефони и SIM карти. Всички действия са извършени под наблюдението на прокурор от Районната прокуратура във Велинград. Арестът на основния извършител на дръзкото престъпление Д.С. е удължен със 72 часа. Работата по документиране престъпната дейност на „триото“ продължава.
За опасен обрат в ситуацията с пожара край 86 км. на АМ "Тракия" съобщиха от полицията в Пазарджик. Там огънят отново се е разгорял с нова сила, като в едната част опасно е доближил мантинелата. Пожар е възникнал край АМ "Такия" в района на 82-ри км в посока Бургас Движението в посока Бургас отново е ограничено само в изпреварващата лента,..
Жителите на пловдивското село Труд подготвят безсрочни протести заради транспортната криза. Те обвиняват институциите в бездействие и настояват за спешни мерки преди началото на учебната година. В момента маршрутната линия между селото и града се движи на големи интервали от по няколко часа, което според местните жители означава, че на практика..
В Копривщица беше дадено официалното начало на 13-ото издание на Националния събор на народното творчество. Изданието е юбилейно, тъй като се навършват 60 години от първия събор. Очаква се на поляните край Копривщица своите умения да представят над 7 000 души от цялата страна. На официалното откриване емблематични песни изпълни певицата Валя..
През нощта на събота срещу неделя ще бъде ясно и почти тихо, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). В неделя ще бъде слънчево и горещо . Ще духа слаб, в източните райони умерен, временно силен вятър от изток. Температурите още малко ще се повишат и максималните ще бъдат между 34° и 39°. Обявява се жълт код за..
Пожар задимява пътните платна до 86-ия километър на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас, малко преди заведение "Макдоналдс" в района на Пазарджик – за това алармират в групи на ФБ минаващи оттам. Според тях пламъците са в близост до пътното платно. Заради ставащото движението в участъка е силно затруднено, образувало се е задръстване, пишат..