Казусът с дете лъвчета Терез и Масуд стигна до премиера Бойко Борисов. С него и с министъра на околната среда и водите Нено Димов се срещнаха след протест пред Министерския съвет представители на неправителствените организации „Четири лапи“ и „Дивите животни“. Те са недоволни от решението на общинския съвет в Разград да даде за отглеждане двете животни на зоопарка в Пазарджик.
Пред Радио Пловдив Явор Гечев от „Четири лапи“ каза, че министър Димов се е ангажирал, ако се наложи, да конфискува лъвчетата. Димов е казал също, че животните няма да бъдат настанени в Пазарджик. Преди това от „Четири лапи“ ще поискат от разградския областен управител да спре решението на местния общински съвет.
Разградските общинари нямат моралното право да се разпореждат с животните. Грижите за тях и в момента продължават в софийска клиника, каза Гечев. Според него и пазарджишкият зоопарк няма да се справи с отглеждането им, въпреки лиценза, който притежава.
Зоопаркът в Пазарджик може да се грижи за лъвчетата Масуд и Терез, потвърди пред радио Пловдив управителят Петко Куртев. Комплексът има опит в отглеждането на едри хищници и притежава всички необходими лицензи, добави той. По думите му преместването на животните не може да стане веднага. Преди това в зоопарка трябва да се построи клетка за тях и да се планира изхранването им, както и всички останали грижи.
Двете лъвчета са родени в зоокъта в Разград. Местният общински съвет решава да ги дари на зоопарка в Пазарджик.
Организациите "Четири лапи" и "Диви животни" обаче са против.
От "Четири лапи" твърдят, че животните са оцелели след раждането си благодарение на грижите на техни активисти, които са ги отвели в София и са ги настанили във ветеринарна клиника "Добро хрумване".
Освен че бяха спасени, за двете лъвчета бе намерен приемен дом в Холандия, в който да живеят в естествена среда преди да отпътуват за Южна Африка, отбелязват от "Четири лапи".
В прикачените файлове можете да чуете разговорите на Антоанета Петричанска с управителя на пазарджишкия зоопарк Петко Куртев, както и с Явор Гечев от фондация "Четири лапи".
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..