Целта на българското европредседателство не е туристическа реклама на страната ни, не са природните красоти, а политическата акативност и отношения. Големият смисъл е България да покаже, че е в състояние да се впише в европейския дневен ред, каза в интервю за Радио Пловдив коментатора Светослав Терзиев.
Ако у нас в началото на председателството ни е сравнително тихо, то европейската преса изобилства с коментари за страната ни, и те, включително с репликите за "облака от корупция" , "тежка липса на свобода на словото", и най-бедната и корумпирана държава в ЕС, която поне не пречи", са обективни и отговарят на състоянието на страната ни, коментира Терзиев.
Според него, от сериозните предизвикателства за нас е отношението към Полша, а също и към Турция. Темата за Западните Балкани също ще бъде между изпитанията, а това, което България може да направи за себе си, е по отношение на корупцията на най-високо равнище. По темата се говори от години, но нищо не се променя, а е крайно време да се приемат европейските принципи.
Цялото интервю със Светослав Терзиев е в звуковия файл.
Лицензираните екскурзоводи у нас излязоха с петиция до Министерството на срещу отмяната на Наредбата за регулация на екскурзоводската професия. Такова искане е направено на среща в министерството в края на месец юли. Според лицензираните екскурзоводи то е продиктувано от икономически интереси на конкретни туроператори, които имат полза от..
Министерският съвет прие разпореждане за образуване на „Магазин за хората“, определен е и Съвет на директорите на дружеството. Първият магазин ще отвори врати пред септември в област Пловдив, а мрежата ще се развива в партньорство с Централния кооперативен съюз. Скептично, критично, иронично бе посрещната идеята на лидера на ДПС Делян Пеевски за..
От 8 август, влизат в сила измененията, които ще позволят на държавата да контролира цените и да изисква от търговците обяснение при съмнителни увеличения. Оттогава ще трябва да виждаме цените и в евро, и в лева. С промени в новоприетия закон за еврото времето, в което ще се следят цените, окончателно беше съкратено от година и половина на..
И тази година МБАЛ „Свети Мина“ трупа загуби, но новият директор доктор Калин Калинов ги е оптимизирал до минимум. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Лилия Недева, директор на Дирекция „Здравеопзване“ към Община Пловдив. На последната преди лятната ваканция сесия на Общинския съвет съветници отложиха точката, свързана с искането на доктор..
Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..