Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мечтая да живея в нормална държава

Скупторът проф. Велислав Минеков заяви в ефира на Радио Пловдив, че ще участва днес в протеста в София  на ГД „БОЕЦ“, който е против политиката на българското правителство, против корупцията, за връщане държавата на народа.  

Тази забавна игра на лека корупция, на пладнешки грабеж, на унищожение на каквото и да било, което им попадне в ръцете, трябва да има край. Мисля, че съм достатъчно десен, ще протестирам. Светлината в тунела зависи от тези, които я търсят, а не от онези, които са полегнали и чакат да я намерят случайно, да изгрее слънцето върху тях. Няма да се случи.

 Единствено трябва да пожелаете собствената си свобода, да внимавате, какво правите със своето бъдеще, и на децата си. Тогава можете да получите някакво нормално управление. В България това винаги има шанс. Колкото да е странно и комично, в България има достатъчен брой нормално, почтени и интелигентни хора, които могат да се занимават с управление на държавата и с администрацията.  

Корупцията не е задължителна, нямате право да крадете, защото сте овластен, това не се разрешава. Не съм съгласен с министър Лиляна Павлова, че корупцията е усещане. С радост ще участвам в протеста. 

Интервюто с проф. Велислав Минеков е в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Проблемът с водоснабдяването на Свежен скоро няма да се реши

Жалба  до ВиК Пловдив за системна липса на питейна вода са изпратили жители на село Свежен, община Брезово. Приложена е и подписка с искане за спешни мерки и яснота кога ще се реши проблемът не само с безводието, но и с качеството на водата.  Според жителите на средногорското село водата се спира без да има оповестен график, а когато се пусне е..

публикувано на 15.07.25 в 07:42

Вече цените на имотите растат, от септември с до 12% нагоре

Увеличението на цените на имотите вече е факт. Няколко инвеститора ми заявиха, че още от сега вдигат стойността на това, което предлагат с между 5 и 15%. Това коментира Мирослав Язов, експерт по сделки с недвижими имоти, половин година преди влизането ни в еврозоната.   Според  него от средата на септември хората, които все още имат..

публикувано на 14.07.25 в 10:41
Тони Симидчиева

Очакваме административни трудности за въвеждане на еврото

Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с контролните органи?  Според Тони Симидчиева - собственик на хотел и ресторант, и председател на Регионалната занаятчийска камара - Пловдив,..

публикувано на 11.07.25 в 11:11

Политически драми ще има, но не и последици от тях

Вотовете на недоверие сега заменят цикъла на предсрочни избори, в който бяхме влезнали, смята социологът от "Алфа рисърч" Павел Вълчев. Това, по думите му, сплотява опозицията, но не можем да кажем, че то носи съществена промяна, защото промяна на електоралните нагласи няма. Той отбеляза, специфичното в този  момент и то е, че опозицията е от две..

публикувано на 11.07.25 в 11:00

От корена до короната

В свят, в който промените в климата и загубата на биоразнообразие вече не са далечни заплахи, всяка стъпка към по-зелена и устойчива среда има значение.  Над 3500 дървета и храсти бяха засадени в рамките на еко инициатива на  ХОЛДИНГ КЦМ 2000 . Тя носи името „Засаждаме 2500 + дървета“ и се осъществява по повод 25-годишния юбилей на дружеството..

обновено на 10.07.25 в 15:26