Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мотивите за вота са абсолютно несъстоятелни

| обновено на 23.01.18 в 11:35

Мотивите за искане за вот на недоверие са абсолютно несъстоятелни.

В повечето случаи са изрезки от вестниците. Тиражират се фалшиви новини, има и опити за манипулация. Няма нещо състоятелно, което би накарало човек да вземе насериозно тези мотиви. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Спас Гърневски, депутат от ГЕРБ по повод дебатите по вота на недоверие към кабинета „Борисов 3“.

Народният представител засегна и един мотивите, който касае доклада на ДАНС за 2016 година и състоянието на информационната система БАЦИС. На широка дискусия по темата между парламентарните комисии стана ясно, че няма нищо нередно, което да се е случило, че няма изтрити 300 000 записа от системата. Нещо повече – стана ясно, че тази система няма как да бъде пробита. Има идентификатор, който налага допълнителна защита на системата и няма как тя да бъде пробита, категоричен е Гърневски.

Той припомни, че при сформирането на правителството е заявено категорично намерение за борба с корупцията.

Преди двайсет дни беше гласуван в пленарна зала антикорупционния закон. И той беше приет от всички политически сили, с изключение на БСП. А двайсет дни по-късно БСП внасят вот на недоверие за корупцията, а отказват да гласуват Закон за борба с корупцията, коментира Гърневски.

Народният представител направи и пловдивска връзка.

Как в Пловдив и от кои бяха откраднати близо 1 милиард лева пловдивски имоти и Международния панаир, когато Корнелия Нинова беше заместник-министър на икономиката в тройната коалиция, а Георги Гергов, който е член на висшето ръководство на партията. Как така Пловдив загуби 1 милиард точно с тези хора, с представители на тази партия, и тези хора точно пред пловдичани имат наглостта да говорят за корупция?Когато стане въпрос за корупция – ето пловдивския пример, един милиард лева имоти от джобовете на всички данъкоплатци, дори и на неродените деца, попита Спас Гърневски.

Цялото интервю със Спас Гърневски можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Увеличават паралелките за дуално обучение в Пловдивска област

Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..

публикувано на 12.02.25 в 12:49

Напусна ни художникът Здравко Йончев

На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев...  „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..

публикувано на 12.02.25 в 11:27
Светозар Гледачев

Бойкотът на храните ще е без ефект, доходите определят цените

Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор  Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..

публикувано на 12.02.25 в 10:48
Любомир Стефанов

Бюджетът ще предизвика напрежение, а не регулаторите

Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение.  "Борисов вече заяви, че  това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..

публикувано на 12.02.25 в 10:16

Увеличението на заплатите трябва да бъде с около 15% тази година

Тази година увеличението на работните заплати в България трябва да е около 15 % - с колкото беше повишена минималната работна заплата. В противен случай ще имаме приравняване на можещите и знаещите, квалифицираните работници с тези, които са с най-ниска квалификация и образователен ценз. Мисля, че това не го заслужава нашето общество. Това..

публикувано на 12.02.25 в 09:55