Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мотивите за вота са абсолютно несъстоятелни

| обновено на 23.01.18 в 11:35

Мотивите за искане за вот на недоверие са абсолютно несъстоятелни.

В повечето случаи са изрезки от вестниците. Тиражират се фалшиви новини, има и опити за манипулация. Няма нещо състоятелно, което би накарало човек да вземе насериозно тези мотиви. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Спас Гърневски, депутат от ГЕРБ по повод дебатите по вота на недоверие към кабинета „Борисов 3“.

Народният представител засегна и един мотивите, който касае доклада на ДАНС за 2016 година и състоянието на информационната система БАЦИС. На широка дискусия по темата между парламентарните комисии стана ясно, че няма нищо нередно, което да се е случило, че няма изтрити 300 000 записа от системата. Нещо повече – стана ясно, че тази система няма как да бъде пробита. Има идентификатор, който налага допълнителна защита на системата и няма как тя да бъде пробита, категоричен е Гърневски.

Той припомни, че при сформирането на правителството е заявено категорично намерение за борба с корупцията.

Преди двайсет дни беше гласуван в пленарна зала антикорупционния закон. И той беше приет от всички политически сили, с изключение на БСП. А двайсет дни по-късно БСП внасят вот на недоверие за корупцията, а отказват да гласуват Закон за борба с корупцията, коментира Гърневски.

Народният представител направи и пловдивска връзка.

Как в Пловдив и от кои бяха откраднати близо 1 милиард лева пловдивски имоти и Международния панаир, когато Корнелия Нинова беше заместник-министър на икономиката в тройната коалиция, а Георги Гергов, който е член на висшето ръководство на партията. Как така Пловдив загуби 1 милиард точно с тези хора, с представители на тази партия, и тези хора точно пред пловдичани имат наглостта да говорят за корупция?Когато стане въпрос за корупция – ето пловдивския пример, един милиард лева имоти от джобовете на всички данъкоплатци, дори и на неродените деца, попита Спас Гърневски.

Цялото интервю със Спас Гърневски можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Лоша миризма заради липсваща канализация тормози хората в Брезово

Липсата на канализация в град Брезово създава сериозен проблем за жителите на града в горещините. Сигнал за това подаде един от жителите на града - Иван Добревски. По думите му заради изливането на обратни води в коритото на река Брезовска, която заради жегата е пресъхнала, в градчето се разнася непоносима миризма.  Според Добревски преди..

обновено на 16.07.25 в 19:22

ВиК бори сушата в Брестовица... с мониторинг

Мониторинг на потреблението на вода в пловдивското село Брестовица започнаха от ВиК –Пловдив. До тук се стигна след като и тази година част от живеещите там страдат от безводие и повече от 10 дена чешмите им са пресъхнали. Решението беше взето на спешна среща между местното население, кмета на Брестовица, зам.-кмета на община Родопи Емилия..

публикувано на 16.07.25 в 16:19
Георги Киряков

Протестите срещу прокурорския произвол са за правова държава

Протестите, които ще видим днес, са граждански отпор и са свързани с поредния опит на някои политически фигури да използват държавата и силовите структури за разправа с политическите си опоненти. Това заяви в програма "Точно днес" политологът Георги Киряков.  Според него именно затова тази гражданска акция ще има много по-широк отзвук, макар че..

публикувано на 16.07.25 в 10:29

2700 заявления за помощ за отопление са подадени в Пловдив

Над 2700 заявления за целева помощ за отопление са подадени само за 15 дни за предстоящия зимен сезон – съобщи в интервю за Радио Пловдив Десислава Йорданова – началник на отдел „Социална закрила“ в дирекция "Социално подпомагане" - Пловдив. Тя уточни, че броят на хората, които желаят тази помощ се увеличава, в сравнение с миналата година...

публикувано на 16.07.25 в 09:08

Таксите за платено висше образование ще се намалят до 40%

Актуалното от поредните промени в образованието. На дневен ред излизат високите такси за висше образование, платена форма. От една страна идеята е да се обучават по-малко, но по-качествени студенти, но от друга това не се харесва на университетите.  Битката за намаляване на таксите поведоха от Софийския университет, следват ги студенти от Велико..

публикувано на 16.07.25 в 08:59