Мненията за Истанбулската конвенция станаха полярни и агресивни, затова нека хората с референдум да кажат какво е мнението им, а не политическите партии, каза за Радио Пловдив Нона Йотова в качеството си на депутат от БСП. Днес от БСП ще внесат необходимите подписи с предложение за реферндум и спиране на ратификацията от Народното събрание.
В тази конвенция има скрити замисли, пак има някакви опити да се подчинява цялото човечество на някакви скрити страни.
Не искам някой да ми налага как аз да възприемам живота си, пола си - моя, на моите приятели, това не мога да го възприема.
Нона Йотова е съгласна с червения депутат Иво Христов, който казва: "Проблемът не е политически, а цивилизационен".
Тя подчерта, че конвенцията носи риск за децата : Трябва да пазим децата, не може на едно малко дете да обясниш какво е джендър образование и каза още, че проблемът с насилието над жените, трябва да се решава законодателно с промени от общ характер, а не чрез тази конвенция.
За парламентарните дискусии по вота на недоверие Йотова определи държанието на упрвляващите като обидно и на ниско ниво, като махленско, селско и просташко.
Когато някой те критикува, не трябва да го нападаш, да го мразиш и едва ли не да биеш, а трябва да се вслушаш , малко или много във всяка една критика има зрънце истина.
Цялото интервю с Нона Йотова е в звуковия файл.
Многобройни сигнали от измамени клиенти на известна международна финтех компания са постъпили в ГДБОП. Измамниците се представяли за служители от поддръжката на финансовата платформа. Сценариите са различни, а целта е престъпниците, които са от трансгранична организирана престъпна група, да добият достъп до сметката или до данните от банковата..
Маистър-фармацевтите се готвят за протест, ако се въведе задължението аптеките да ползват само регистрирани в НАП софтуери за управление на продажбите. Изискването ще влезе в сила от 1.01.2026 г. и е записано в проектобюджета. Защо се поражда напрежението обясни Димитрия Стайкова, председател на УС на Регионалната фармацевтична колегия в Пловдив. Тя..
Проектът за държавен бюджет има предимно проблеми и доста малко решения, като по никакъв начин не е направен опит за прекъсване на настоящата траектория на развитие на публичните финанси, не са променени фундаментални политики, най- вече що се отнася до раздходите, коментира старши икономистът от Института за пазарна икономика Адриан Николов...
Проектобюджетът за 2026 г. на България няма реална връзка с присъединяването към еврозоната, а очакваната стабилност се оказва по-скоро формална. Това заяви финансистът и член на Фискалния съвет Любомир Дацов в ефира на Радио Пловдив след като параметрите му разпалиха сериозен дебат и напрежение в социалния диалог. Работодателските организации..
На историческата дата 10 ноември ръководството на ДСБ ще представи в Пловдив платформата pitai.bg. Чрез нея всеки гражданин може да задава въпроси, да прави предложения и да подава сигнали директно към кметове, общински съветници и държавни институции. Платформата pitai.bg дава възможност на всеки български гражданин, включително и на..