Намаляване на доверието в медиите и в същото време чувствително увеличение на доверието в журналистите.
След целия опит на хората в социалните мрежи, те усещат, че там им много уловки, много капани. Нормално е обществеността да търси реална информация там, където може да я намери в медиите и в истинската журналистика, това заяви Стояна Георгиева в предаването „Ден след ден“ на Радио Пловдив. Според нея не може да се очаква ренесанс на печатните издания.
Всички печатни медии имат сайтове и посещенията са повече от онлайн посетители, както и рекламата. Много трудно е да се говори, че ще има някакво възраждане на печатните медии в обозримо бъдеще. Но от друга страна – тази тенденцията, която се наблюдава във Великобритания, говори за „здравословен синдром“ на публичното търсене, коментира Стояна Георгиева.
Този здравословен синдром не може да се прехвърли в България
Пресата във Великобритания има дългогодишни традиции на независимост, много силни професионалисти работят там. Независимо от всички скандали и трусове, там вестниците са един меродавен източник на информация. В България това далеч не е така. Да не говорим, че през последните години има голямо сгромолясване на медийната свобода. В момента България е на последно място по свобода на медиите в ЕС. И ако сега България трябваше да кандидатства за ЕС, тя нямаше да отговаря на този критерий, коментира Стояна Георгиева.
Медийната среда у нас
В резултат на инфектирането на медийната среда от една медийна група, която е собственост или е под контрола на Делян Пеевски, нещата стигнаха дотам, че ако някой е имал за цел българското общество да бъде объркано, да не вярва на никой – то тази цел е постигнато. Едно такова обществено мнение, което не е информирано, което е безкрайно подвеждано и манипулирано, то става много лесна плячка за политици и всякакви други шамани. От тази гледна точка – България е застрашена, българската демокрация е застрашена. Защото за да има силно гражданско общество – трябва да има информирани граждани. А за да има информирани граждани – трябва да има независими медии. За съжаление - в България независимите медии се броят на пръсти, заяви Георгиева.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Рекултивацията на старото депо за утайки край Катуница бе дискутирана на заседание на Общинския съвет на Садово днес. Проблемът с хвостохранилището стана отново актуален след големия пожар в края на октомври, чието потушаване отне десетина дни. Според председателя на местния парламент Атанас Телчаров потушаването на пожара решава проблемът на..
В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава. Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“?..
Пловдивското ОУ „Кочо Честеменски“ ще подкрепи децата на загинали полицейски служители със специална благотворителна кампания. Учениците са подготвили коледни предмети, с които организират благотворителен базар в най-близкия супермаркет, като средствата от продадените изделия ще отидат за закупуване на подаръци за децата, загубили свой родител..
"Не вярвам тази седмица да бъде избран председател на Народното събрание". Това заяви в програма "Точно днес" политологът Тончо Краевски, в коментар за зациклилата политическа криза у нас. Той добави, че е умерен песимист за този парламент и прогнозира, че дори да бъде избран председател, той върви към своя край. "Защото така, както в..
Kак да насърчим повече оптимизъм в нашите деца? Или, по-реалистично, как да ги предпазим от песимизма? Започнахме тази тема още в сезон 2 в разговор с психолога Донка Дойчева-Попова . Сега ви представям една изпробвана икономическа техника, която ще ви покаже, че има фактори за успех, които са изцяло във ваша власт. За да я използваме, се налага..