Някои от знаковите проекти на Пловдив - като реконструкцията на площад "Централен" - отиват далеч напред във времето и със сигурност няма да се случат за 2019-та. Около това мнение се солидаризираха журналистите Любомир Минчев и Иво Дернев, които гостуваха в предаването „Ден след ден“.
Умишленото саботиране на обекти е тенденция, в която има икономически, а може би и политически интереси, каза в коментар на последните събития около спрените от пастирката Анка от Антоново процедури Любомир Минчев. По думите му създадените големи очаквания за домакинството на Пловдив като европейска столица на културата са изострили страстите и дори са стартирали кампанията за местните избори с две години по- рано.
Според Иво Дернев не е редно „случаят Анка“ да се използва като оправдание, че едва ли не целия свят е срещу Пловдив. Според него въпросът е какво ще видим ако отстраним от картинката Анка - кои проекти са започнати в срок, кои са завършени, каква е прозрачността на процедурите и колко диалогична е властта. Специално за ремонта на централния площад той попита какво е водещото – сроковете или качеството. След като вече е ясно, че срокът за след 10 месеца е непостижим, тогава резонно е да се обяви нов архитектурен конкурс.
Проектът Европейска културна столица ще се случи, със или без ремонта на площада – смята Любомир Минчев. Важно е обаче каква е по- дългосрочната перспектива на града, какво ще последва след 2019-та, през 2020, 2021 година...
Липсата на диалога е основното, доверието го няма, настоя в разговора Иво Дернев - затова и теорията на конспирацията се просмуква навсякъде.
Любомир Минчев допълни, че по този модел ситуацията се използва и за политически цели. По думите общественото пространство се пълни с гласовете на хора, които смятат, че без тях нищо няма да се случи, вдигат шум и истеризират. Има хора, които се държат като диверсанти, каза журналистът. Те имат права, но е добре да се припомни, че решенията какво и как да се случи го взима администрацията, тя трябва да носи отговорност. И нека след две години на изборите се даде оценка какво и как е свършено.
Чуйте целия разговор в прикачения файл.Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..
На протеста на "Възраждане" пред сградата на Европейската комисия в София се случиха недопустими неща от гледна точка на демокрацията. Това заяви в предаването "Ден след ден" социологът от агенция "Алфа рисърч" Павел Вълчев . По думите му е много важно, че парламентарно представените сили осъдиха вандалския акт, както и европейските институции...
Новата седмица продължава дебата за бюджета, който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Коментира вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Йоанис Партениотис . "Сегашният бюджет е подчинен на целта да покрием изискванията за приемането на еврото и тази цел е свързана с влизането на..
Украинската общност в Пловдив ще почете днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“. 24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното население, но и..
Ще приемат ли задължението да не изнасят уменията си в чужбина и да работят в български болници след завършването, каквато идея за пореден път лансира МОН коментира в програма "Точно днес" председателят на Асоциацията на студентите медици в Пловдив Али Беделов. Според него идеята, студентите да сключват договор за задължителна реализация в лечебно..