Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Описват незаконните постройки в Столипиново

| обновено на 09.02.18 в 15:20

Администрацията на пловдивския район „Източен“ започва опис на незаконните сгради в региона. Това съобщи кметът Николай Чунчуков. 


Акцията е фокусирана главно в Столипиново, където около 90% от сградите нямат разрешително за строеж. Всеки случай ще бъде разглеждан и на хората без подслон ще бъдат предлагани общински жилища, посочи районният кмет.

Повод за акцията е сигнал от EVN за строителство на жилищни сгради около техни стълбове за осветление. Подобен казус имаше и в район „Северен“ в Арман махала.

Район „Източен“ акцентира върху това да спира незаконното ново строителство, каза още Николай Чунчуков. След анализа за заварените незаконни постройки ще се решават бъдещите действия, допълни той. акцията е сигнал от EVN за строителство на жилищни сгради около техни стълбове за осветление.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдив отново диша мръсен въздух

Въздухът в два пловдивски района отново е замърсен, отчитат автоматичните измервателни станции „Каменица“ и „Тракия“. Замързяването в центъра и в източната част на града е почти два пъти над нормата. Стойностите на фини прахови частици са достигнали малко над 90 микрограма на кубичен метър при норма 50 микрограма. По-голямо е замърсяването в центъра..

публикувано на 25.02.25 в 11:54

Проекти за 350 млн. лв. на Пловдив са включени в държавния бюджет

Всички 14 инфраструктурни проекти на стойност 350 млн. лв, с които Община Пловдив кандидатства за финансиране от държавата, са одобрени от Министерския съвет и са включени в проекта на републиканския бюджет. Това стана ясно, след като проектобюджетът на държавата за 2025 г. бе внесен в МС и публикуван на правителствения сайт. Първоначално в..

публикувано на 25.02.25 в 10:44

18-годишен загина при катастрофа между Ягодово и Пловдив

18-годишен младеж е загинал при пътно произшествие между Ягодово и Пловдив. Сигналът за блъснал се в дърво лек  автомобил "Фолксваген" е получен минути след полунощ на тел. 112. От екип на спешна помощ е констатирана смъртта на 18-годишното момче зад волана.  На местопроизшествието е извършен оглед.  Причините и..

публикувано на 25.02.25 в 09:16

Протестиращи искат равни родителски права пред съда

Протест за равни права при отглеждането на деца ще се проведе днес по обяд пред Съдебната палата в Пловдив. Организатори в социалните мрежи са Владимир Ненов и Христо Симеонов, които призовават да участват всички граждани, които искат да изразят позицията си как съдът да решава детски съдби.  Организаторите призовават съда да заработи в интерес..

обновено на 25.02.25 в 07:01

С "огнено сърце" украинците в Пловдив почетоха Родината

Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна.  За тях и семействата им  24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си.  Споделят, че руската военна..

публикувано на 24.02.25 в 19:25