Нова автоматизирана система заснема вече автомобилите на входно-изходните артерии на Пловдив. Командният център за видеонаблюднеие се намира в сградата на Второ районно управление.
Проектът е финансиран и изграден с обществена поръчка за 320 хиляди лева, които Община Пловдив предостави на МВР с решение на местния парламент.
Целта е да се гарантира обществения ред и повишава сигурността на жителите и гостите на Пловдив.
На официалното откриване присъстваха кметът Иван Тотев и областния управител Здравко Димитров, директорът на „Национална полиция“ Христо Терзийски, главният секретар на МВР Младен Маринов и шефът на пловдивската дирекция Атанас Илков, представители на фирмата-изпълнител.
С до 140%, се увеличават таксите за издаване на строителните разрешения в Пловдив. Предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за изменение на Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив беше подкрепено от 40 съветници, осем се въздържаха. С днешното решение за разглеждане, одобряване и..
След бурни дебати, които продължиха близо 2 часа, Общинският съвет не прие предложението за създаването на фонд „Благоустрояване“, в който трябваше да постъпят 60% от средствата от всички такси за строителни разрешения. Парите трябваше да се предоставят на районните кметства за реализиране на инфраструктурни проекти. За предложението гласуваха..
Българската агенция по безопасност на храните прилага допълнителни мерки, насочени към ограничаване на разпространението на шарката по дребните преживни животни. Със заповед на изпълнителния директор на БАБХ се въвежда забрана за изкупуване на сурово овче и козе мляко от територията на област Пловдив. За да бъдат подпомогнати засегнатите..
Полицията в Пазарджик арестува мъж от село Говедаре, който ударил полицейски служител. Случката се разиграла малко след полунощ, когато в полицейското управление се получил сигнал за скандал в село Говедаре. На място бил изпратен дежурен полицейски автопатул, а униформените предприели действия за изясняване на ситуацията. След солидна употреба на..
Пловдивските криминалисти от Икономическата полиция и Окръжна прокуратура разкриха организирана престъпна група за пласиране на фалшиви пари от различни валути. Заловени са 16 900 долара, над 2000 евро и левове в купюри от 100 лв. Ментетата са изключително професионално изработени и не се различават от истинските с просто око, заявиха..