„Урок по незабрава“ ще проведе в Дом на армията Езикова гимназия „Иван Вазов“.
Представянето на моноспектакъла на Димитър Марков „Епопея на забравените“ е изграден по такстове на Захари Стоянов.
Представянето му пред учениците в навечерието на 3 март е по инициатива на ръководството на елитната гимназия, с което тя почита подвига на героите, отдали живота си за свободата на България.
Постановката на Иван Панев е продукция на Драматичен театър Сливен и е призив към младите хора на страната ни да осъзнаят, че без минало – няма бъдеще, без личности – няма общество, без история – няма народ.
Интервюто с Илко Василев учител по литература и зам.директор на гимназията е в звуковия файл.
Литературна среща с Яна Букова ще се проведе тази вечер в пловдивския клуб „Петното“. Поетесата ще представи и най-новата си книга с лирика „Черно хайку“. Модератор на срещата е журналистът Владислав Севов. Яна Букова е българска поетеса, писателка, есеист и преводач, носител на Националната награда за поезия „Иван Николов“ за 2019 г. и на..
Зона култура на Радио Пловдив е с гостуването в студиото на Владислав Христов . През март авторът получи националната наградата за поезия "Иван Николов" с книгата му "Пойни птици" (поезия, 2024). В програма "Точно днес" представяме новата му стихосбирка " Маслен нос " от издателство "Ерго". За книгата: „Маслен нос“ е удивителен знак за..
В навечерието на Великденските празници Международният интерактивен музикален фестивал "Тримонтиада" представя за пловдивската публика и гости на града тържествен класически концерт в изпълнение на произведението "Страданието по Йоан" . (The St. John Passion BWV 245) на Йохан С. Бах. Инициатор на музикалното събитие в Пловдив е..
Дружеството на пловдивските художници кани почитателите на изобразителното изкуство на още една изложба, посветена на пролетта. В галерия "Пловдив" в сградата на Общинския съвет ще бъде открита самостоятелната изложба живопис „Вълшебство на пролетта“ на Диана Иванова. Диана Иванова е родена и живее в Пловдив, участвала е в множество сборни..
Много са въпросите, които проф. Георги Каприев поставя в книгата си "Българските разломи". Аз си избирам ето този - защо преходът ни склерозира в трудна за променяне структура? И наистина ли всичко, което ни се случва днес, е още от началото на българската обществена тъкан? Защо ни липсва духовен аристократизъм??? Слушайте разговора в..