Марица победи Монтана с 1:0

Марица (Пловдив) победи борещия се за промоция Монтана с 1:0 в мач от 18 кръг на Втора професионална лига. Победния гол отбеляза Свилен Щерев в 11-ата минута, а срещата се игра на стадион "Марица", който получи навреме лиценз за подновяването на шампионата. Мачът започна с минута мълчание в памет на Павел Панов и Георги Марков.

Повторен дебют за Марица записаха Кирил Акалски и Йордан Христов. Гостите уцелиха три греди, а в добавеното време вратарят Акалски получи червен картон за нарушение пред пеналта. Мястото му бе заето от капитана Костадин Дяков, след като "жълто-сините" вече бяха извършили и трите си смени.

Победата изкачи Марица на осмото място във временното класиране с актив от 25 точки.

Лидерът Ботев (Враца) победи с 2:0 като гост Нефтохимик и отново води с 3 точки преди утрешната среща в Ловеч между Литекс и Царско село.

във вторник:
Черноморец (Балчик)- Лудогорец-2 (Разград)

Ботев привлече млад нападател от Замбия

Офанзивният футболист Марсел Зимба е най-новото попълнение на Ботев (Пловдив), съобщиха от клуба. Роденият на 11 април 2006-а година в Замбия талант е част от "жълто-черните" от летния трансферен прозорец, но  сега вече всички документи са му уредени  Зимба се присъединява към „канарчетата“ от Атлетико (Лусака) и ще бъде още една опция за нападението..

публикувано на 28.10.24 в 12:13
Веселин Празов и Мерт Салим

Локо гостува на Черноморец за Купата на България

Локомотив (Пловдив) гостува днес на Черноморец (Бургас) в 1/16-финал за Купата на България. Двубоят с “акулите” е от 13:30 часа на стадион “Лазур”. Крайният изход се решава в една среща. “Черно-белите” проведоха вчерашното си занимание на помощния терен на “Лаута”, а след това отпътуваха за Бургас. Наказани за срещата са Димитър Илиев и Мартин..

публикувано на 28.10.24 в 08:27
Шампионките се завърнаха в родната зала

ВК Марица се завърна победоносно в зала "Строител"

Шампионките от Марица (Пловдив) се завърнаха по чудесен начин у дома в зала „Строител“ за първия си домакински мач за новия сезон 2024-2025. Маричанки победиха в пловдивското дерби Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:17, 25:16, 26:24) гейма. Двубоят се игра пред препълнената до краен предел зала „Строител“, която близо две десетилетия беше дом на Марица...

публикувано на 26.10.24 в 16:11
Футболистите на Берое ликуват в съблекалнята

Берое наказа Левски с 2:0 на "Герена"

Берое шокира Левски на "Герена".   "Заралии" нанесоха първа домакинска загуба на "сините" през сезона - 0:2. През първото полувреме столичани доминираха, докато гостите разчитаха на контраатаки. Домакините се отчетоха с куп пропуски, а Артур Мота направи две ключови спасявания. Второто полувреме започна с още една добра намеса на вратаря Мота. В..

публикувано на 26.10.24 в 08:08
Ботев - Черно море 1:0

Ботев излъга коравия тим на Черно море с 1:0

Ботев (Пловдив) победи с любимото си 1:0 Черно море в среща от 13 кръг на Първа лига. Герой за "жълто-черните" във втори пореден двубой стана Вини Трибуле. След центриране от корнер, защитата и вратарят Пламен Илиев не успяха да се справят, а Вини Трибуле отблизо засече с глава за 1:0. В 34-ата минута гостите можеха да изравнят, но изстрелът на Росен..

публикувано на 25.10.24 в 18:00