Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чистят снега в Пловдив след вечерния трафик, пътищата в областта са проходими, летището блокира

Почистващите машини на „Чистота“ ще се активизират след като отминат пиковите вечерни задръствания по улиците, обясни управителят Иван Стоянов. Продължаващият снеговалеж и ниските температури правят работата по почистването трудна. 

Днес и утре се очаква снеговалежът да продължи едновременно с падане на температурите. За Пловдив остава прогнозата за възможно натрупване на снежна покривка до 30 см. В града днес следобед вали слабо, но непрекъснато  и снежната покривка се увеличава. Иван Стоянов за това, което ще правят колегите му тази вечер:

Техниката, която е на терен и чисти, е достатъчна, смята Иван Стоянов. Днес всички близо 400 работнички от фирмата бяха заети с почистване на тротоари и стълбища на подлези. Заради снегонавявания снегорини периодично минават  през открити места на входно-изходните артерии на града. 

Летище Пловдив е блокирано от снега. От транспортното министерство уточниха, че има лош спирачен ефект заради снегонавяванията. Самолетите не могат да кацат заради лошите атмосферни условия.  За днес има пет полета, които са пренасочени или отменени. Самолетът от Тел Авив е кацнал в София, полетът от Франкфурт също е отклонен от пътя за Пловдив. Самолетът от Лондон е е излетял, а полетът от Москва е кацнал в Кишинев, където пътниците са настанени в хотел. Полетът от Брюксел е осъществен, но все още се чака решение, къде да се кацне този самолет.  За утре няма планирани полети и се очаква обстановката да се подобри до обяд.  

Към момента всички пътища в област Пловдив са проходими при зимни условия. Затворен е само проходът Троян - Кърнаре. По-голяма част от пътищата в 18-те общини са почистени, а машините за снегопочистване продължават да ги обработват поради непрестанния снеговалеж. 

Няма населени места без електрозахранване и водоподаване. Пътищата са проходими при зимни условия, но поради продължаващия снеговалеж се препоръчва да не се тръгва на път, ако не е наложително, за да не се стига до затруднения. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изсичат 16 дървета на ул. "Леденика", залесяват с нови 39

16 дървета  е ще бъдат изсечени заради изпълнението на проекта на ул. "Леденика" в район "Централен" , съобщи за Радио Пловдив директорът на общинското предприятие "Градини и паркове" Радина Андреева.  Предстои премахването на чинари, липи, американски ясен и сливи, а на тяхно място ще бъдат засадени 39 дървета от вида явор.   Някои от..

публикувано на 14.10.25 в 15:23

Строител и машинен оператор са най- търсените професии в област Пловдив

Строител и машинен оператор са най- търсените специалисти през тази година на пазара на труда, сочи анкетата сред работодателите в Пловдивска област. Проучването, което бе представено днес в областната администрация, се провежда за осма година от Агенцията по заетостта. В анкетата за Пловдив  са участвали близо 300 работодатели, като 90 на сто от..

публикувано на 14.10.25 в 15:02

Бяла топола променя проекта за нов път от улица без изход

Гражданско недолство предизвика промяна на проект за изграждането на нов път между  ул. „Леденика“ и бул. „Копривщица“ в  район „Централен“.  Първите дейности по отварянето на вътрешнокварталната улица без изход започнаха преди дни, а изсичането на първите дървета по трасето изкара хората от близките блокове навън.  Още сутринта беше..

публикувано на 14.10.25 в 13:37
Атанас Зафиров

„БСП – ОЛ“ увеличи резултата си в Пазарджик с 26%

На изборите за общински съветници в Пазарджик "БСП-Обединена левица" е увеличила своя резултат с 493 гласа, което представлява ръст от 26%. От 1892 гласа през 2023 г. сега имаме 2385 гласа, увеличаваме броя на общинските си съветници от три на четири в условията на един изключително разпокъсан политически местен парламент. Това заяви на..

публикувано на 14.10.25 в 13:28

Днес е Петковден

На 14 октомври Православната църква почита паметта на Света Параскева , наричана още Света Петка Българска . Светицата е считана за закрилник на семейството и дома, на плодовитостта и благополучното раждане, затова не е случайно, че именно от празника й започват годежите и сватбите. Преподобна Петка, наречена още Българска, е родена в град Епиват..

обновено на 14.10.25 в 06:59