Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Два пътя в Смолянско са затворени от свлачища

Снимка: БГНЕС

Огромно количество земна и скална маса затвори пътя за смолянското село Тикале в посока Мадан. Едното платно е било проходимо, но когато техниката започнала да разчиства, паднали още повече скали и затворили цялото движение. Обходният път, който се ползва, е Смолян-Фатово-Рудозем-Средногорци-Мадан и обратно. 

Мобилизиран е максимално технически и човешки ресурс за бързото разчистване на над 250 - те кубика камъни. 

Необходимо е трайно решение, каза областния управител на Смолян Недялко Славов. В тази връзка вече са проведени разговори с Агенция пътна инфраструктура, от която след разчистването на срутището ще направят геозащита, за да извършат необходимите обследвания.

Пътят ще остане затворен до 12.00 ч. на 8 март. Обходният маршрут за движение е Смолян – Фатово – Рудозем – Средногорци и обратно. 
За още едно денонощие остава затворен и пътя Рудозем-Смилян, където също се работи по отстраняване на свлечената преди два дни земна маса.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Коритото на Стряма трябва да бъде почистено аварийно

Областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева обяви, че ще поиска среща с министъра на земеделието Георги Тахов за разрешаване на аварийно почистване на коритото на река Стряма и за обсъждане на дългосрочни решения срещу наводнения Преди това тя извърши оглед на рискови участъци по поречието на реката след сигнал от кмета на Калояново..

публикувано на 10.10.25 в 15:33

Нов опит за продажба на четири апетитни парцела на ул. „Перущица“

Това ще стане на предстоящата на 15-ти октомври сесия на ОбС на Пловдив. Имотите са с обща площ от близо 1400 квадратни метра, а общата им стойност е за 1 милион и 200 хиляди лева. Предложенията на заместник-кмета Хакъ Сакъбов бяха включени и в дневния ред на последната за летния сезон сесия на местния парламент на 4 август, но те бяха отхвърлени...

публикувано на 10.10.25 в 15:13

Стопиране на дълга и 123 млн. приходи планира Пловдив за първия бюджет в евро

Пловдив няма да поема нови дългове до края на мандата на кмета Костадин Димитров. Това става ясно от предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за одобряване на проектобюджета на Община Пловдив за следващата година и актуализираната бюджетна прогноза за периода 2027-2028 година. То трябва да се гледа на сесия на ОбС на 15-ти октомври. Към 1..

публикувано на 10.10.25 в 14:43

МОСВ е сезирало прокуратурата за незаконни сметища в Пловдивско

МОСВ е сезирало прокуратурата за случаи на нерегламентирани сметища за строителни отпадъци в Пловдивско. Това съобщи министър Манол Генов по време на парламентарния контрол в отговор на въпрос на депутата от "Възраждане" Петър Петров.   "Копаят се едни големи ровове, събират се строителните отпадъци там, отново се замаскират. Имаме два такива случая,..

публикувано на 10.10.25 в 14:00

Още пет пловдивски села излизат на протест за нормален транспорт

Жителите на пет села от Пловдивска област излизат на нов протест заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. На 12 октомври от 16:00 часа пред читалището в село Рогош ще се съберат жители на Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. Организаторите настояват за промяна и подобряване на транспортната услуга, тъй като..

публикувано на 10.10.25 в 11:28