Пет са подадените в законовия срок оферти за проектиране и изграждане на нова изложбена зала на ул. „Гладстон“. Всички оферти са постъпили в петък, 16 март, когато бе крайният срок, съобщи председателят на комисията по избора Тодор Тодоров, директор на дирекция „Обществени поръчки“ в община Пловдив.
В комисията участват председателят Тодор Тодоров и Снежана Фурнаджиева, председател на дружеството на пловдивските художници, 2-ма юристи и архитект Виктор Попов.
До 29 юни 5-членната комисия трябва да класира офертите и да предложи решение, обясни Тодор Тодоров.
По задание в чисто новата галерия на ул. „Гладстон“ трябва да се помещават изложбена зала на две нива, многофункционална зала, арт клуб кафене, ателиета, офиси, депо за съхранение на картините, магазини за продаване на художествени материали и малка арт галерия. Част от сградата, която трябва да се изпълни по всички съвременни изисквания, трябва да се предвиди и за провеждане на конференции и семинари.
Много важно условие е изпълнителят на обществената поръчка да има опит в изграждането на подобен тип сгради - с културна насоченост. 50 % от критериите за класиране се основават на техническото предложение, т.е. как строителят предвижда да изглежда новото здание на изложбената зала. Цената е следващият критерий и пликът с нейната оферта се отваря накрая, след като кандидатът е одобрен по останалите критерии, обясни пред Радио Пловдив Тодор Тодоров.340 тона отпадъци са извозени със специализирана техника от Столипиново в продължение на шест дни. В района се провежда мащабно почистване и от общинската фирма „Чистота“ и са премахнати нерегламентирани сметища от най-замърсените улици, зоните около пазара и училищата в квартала. Поддържането на чистотата е обща отговорност, отбеляза..
Полицията разследва от сутринта убийство в Първомай. Сигналът е получен в ранните часове днес, уточниха от пловдивската полиция. Оттам добавиха, че е убита съпругата на полицай от Районното управление в Първомай. По информация на Радио Пловдив убитата Димитрина Грозева е била сама в къщата си, тъй като съпругът ѝ Здравко бил на дежурство. Предполага..
Пожарът, избухнал на сметището край село Шишманци, е потушен след шест часова борба с огъня. На място остават да дежурят два екипа огнеборци от пловдивската пожара. Те ще следят за повторни запалвания и ще извършват доохлаждане на отделни огнища. Дежурствата на екипите ще продължат до пълното обезопасяване на терена, уверяват от пожарната...
Пиян 19-годишен младеж се заби в оградата на къща в Перущица с джип "Волво“. Инцидентът е станал на кръстовище в града около 6 ч. тази сутрин, като младият шоьфьор не успял да овладее джипа, съобщават от пловдивската полиция. Пристигналите на място полицаи го тествали за алкохол, дрегерът отчел над 2 промила. За щастие няма пострадали при..
Възрастна жена от Пловдивска област предаде на "ало измамници" 40 хил. лева. От полицията уточняват, че жертвата била хваната в капана по познатия сценарий, при който по телефона била убедена от мъж, че участва в акция за залавянето на телефонни измамници. Така, въвлечена в един от най-широко разпространените лъжовни сценарии, 70-годишната жена..