Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бившият началник на РПУ- Асеновград влиза в съда като обвинянем

Окръжна прокуратура-Пловдив внесе в съда обвинителен акт  срещу бившия шеф на полицията в Асеновград  Димчо Темелков. 

Заедно с него на съд отиват  още един полицай от управлението и шофьор на камион, с когото двамата извършили кражба на гориво. 

Обвиненията срещу уволнения преди близо три години полицейски началник са за злоупотреби, прикриване на криминални прояви, фалшифициране на статистика за регистрирани престъпления и други тежки длъжностни нарушения. 

По делото са разпитани 128 свидетели, назначени множество експертизи, иззети са  веществени доказателства.  Най тежкото, предвидено от закона, наказание за престъпленията, в които Димчо  Темелков е обвинен,  е лишаване от свобода от две до осем години, както и лишаване от права. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Община Карлово предоставя средства за ремонт на родилното

Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности  в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..

публикувано на 31.07.25 в 17:39

Големият ремонт на Рогошко шосе започна

Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева.  Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..

обновено на 31.07.25 в 15:58

В Раковски и съседните села вече имат постоянно електричество

Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..

публикувано на 31.07.25 в 15:48

Шестимата от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари остават в ареста

Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..

публикувано на 31.07.25 в 15:47

Тежка, но под контрол, остава епизоотичната обстановка

Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева.  Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните  д-р Светлозар Патарински..

публикувано на 31.07.25 в 15:45