Личните ни данни са толкова лични, колкото ние сами ги направим - каза в предаването "Ден след ден" Георги Апостолов - координатор в Националния център за безопасен интернет.
Експертът попита чели ли сме условията за ползване на Фейсбук, когато сме се регистрирали и дали специално сме видели 2-ра точка в тях. Там е условието за споделяне на информацията, с което даваме съгласието си за ползване на нашите данни от страна на мрежата, както тя намери за добре.
Ако искаме да запазим личните си данни лични първо да си видим правилата, да направим настройки на профилите си.
Случаят с теча на потребителски данни към "Кеймбридж аналитика" ясно показва, че не можем да сме защитени тогава, когато Фейсбук влиза във връзка с друга компания, каза Апостолов.Той добави, че няма информация каква е била договорката между двете компании и каква технология е използвана. Очевидно има неморално използване на данни. Това не е първият случай, в който се получават пробиви, през които изтича много информация.
Експертът коментира поведението ни в мрежата като доста лекомислено, особено по отношение на различните приложения, които ни изкушават да се видим като звезди на Холивуд, например. Тези приложения коварно се домогват до паролите ни, предупреди Георги Апостолов.
По думите му трябва да имаме поне четири наум с приятелите си с във Фейсбук. Прословутият профил на "Спас от Кочериново" беше достатъчно показателен. Той имаше над 4000 приятели, интелигентни и уж информирани хора, които не сибяха на привили труд да проверят с кого се сприятеляват.
Съветът е, когато получим покана за приятелство да проверим името през Google, да проверим и по e- mail човека, който иска да ни е приятел, още по елементарно е да го проверим и по снимката.
Общо 1007 умрели и 31 ранени достигна броят на птиците, открити край Копривщица. Това съобщиха от Спасителния център за диви животни на неправителствената организация „Зелени Балкани“. По-рано през седмицата оттам заявиха, че в първия ден на новата година са получили сигнал за загинали и ранени планински чинки, като аутопсията и анализът дават..
Има ли потенциал природният газ не само като индустриално, но и като битово гориво? Основен въпрос в предаването „Ден след ден“, а отговорите търсим от Мария Кръстева, ипълнителен директор на Българската асоциация „Природен газ“. „Борсовата цена на природния газ остава значително по-ниска от електроенергията, но заради субсидирането –..
Когато по Коледа доста населени места останаха без ток заради тежкия сняг, много хора работиха при много тежки условия, за да възстановят електроподаването. Това каза в предаването "Ден след ден" Петър Костадинов , говорител на ЕВН. Той обясни, че дружеството разполага с достатъчно аварийни екипи и техника, но заради прекалено обилния сняг е имало..
Приемането ни в Шенген на практика е приключване на процеса на пълноправното приемане на България в ЕС - общност на свободно движение на стоки, хора и капитали. Да припомним, че в Шенгенското пространство има и няколко страни, които не са членове на ЕС като Лихтенщайн и Швейцария, каза в предаването "Точно днес" Йордан Божилов , председател на..
България засяда, ако изостави Плана за възстановяване и устойчивост. Това коментира Павлин Стоянов, специалист в сферата на енергетиката и климата и автор на платформата Климатека във връзка с решението на Брюксел през декември да откаже второто плащане към България по ПВУ. По думите му има голяма опасност страната ни да загуби поне..