Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рокерите шестват за първа пролет до Бачковския манастир

| обновено на 31.03.18 в 09:50
Снимка: BMM

Над 600 сърца ще бъдат разпространени по повод традиционното мотошествие за Първа пролет, което ще се проведе днес на територията на Пловдивска област. 


Преди да тръгнат от Пловдив към Бачковския манастир, рокерите ще получат стикерите, символизиращи живота, добротата и любовта. 

Съвместната инициатива е на пловдивската дирекция на МВР и клубовете “Vagabonds МС” и “Ротаракт”. Целта й е да акцентира върху повишеното внимание и дисциплина на пътя от всички, които се придвижват с мотоциклети.

Николай Тончев, говорител на пловдивското мото братство "Vagabonds MC" уточни, че тръгването в стройна колона е в 12.00 часа от клубната къща срещу стадион "Марица" по булевардите "България, Цар Борис ІІІ Обединител, "Найчо Цанов" и Асенградско шосе към Бачковския манастир.

Мотоклубове от цялата страна участват в националната инициатива „Хора сме! Обичаме!“, организирана от Българската мотоциклетна медия и Института по пътна безопасност.  Позитивната кампания има за цел да покаже, че любовта е движещата сила на живота и на пътя. Всеки, който пожелае може да се включи по време на активния мотсезон, като изпрати снимки във Фейсбук страницата на организаторите. Те ще бъдат публикувани в разделите „Обич“, „Приятели на пътя“ и „Природа“.

Нека малко да си вдигнем погледа от лошите неща, които съществуват или сами си създаваме. Ето днес в Пловдив ще се случи нещо много красиво – откриването на мотосезона и нека той да бъде безавариен, красив и позитивен сезон, каза Любомира Бончева от Българската мотоциклетна медия. 

Интервюта с Любомира Бончева и Николай Тончев чуйте в звуковите файлове.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Родителите да разговарят с децата и да познават интересите им

„Парацетамол предизвикателство“ в Тик Ток е поредната опасна тенденция.   Според специалистите това предизвикателство е познато от няколко години насам, но в момента отново набира популярност сред тийнеджърите. В Пазарджик лекари спасиха 13-годишно дете, пило прекомерно количество парацетамол. Така се оправдават страховете, че опасното..

публикувано на 12.02.25 в 16:53

Увеличават паралелките за дуално обучение в Пловдивска област

Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..

публикувано на 12.02.25 в 12:49

Напусна ни художникът Здравко Йончев

На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев...  „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..

публикувано на 12.02.25 в 11:27
Светозар Гледачев

Бойкотът на храните ще е без ефект, доходите определят цените

Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор  Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..

публикувано на 12.02.25 в 10:48
Любомир Стефанов

Бюджетът ще предизвика напрежение, а не регулаторите

Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение.  "Борисов вече заяви, че  това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..

публикувано на 12.02.25 в 10:16