Първият за 2018 година петък 13-ти се пада на днешния ден. Добрата новина е, че до края на годината това ще се случи само още един път - през месец юли. Суеверията и страховете, свързани с числото 13 обаче не са никак малко и въпреки че те са ирационални, голяма част от хората им се оказват подвластни.
Има обаче и обяснение за тях, свързани с исторически факт. Числото 13 ни навежда на мисълта за нарушена хармония, съдържаща се в четните числа. Исус Христос е бил разпнат на Разпети петък, а Юда Искариотски е 13-ят апостол, чието име свързваме с предателството на Спасителя.
Вероятно има и много други предания, за които можем да прочетем навсякъде. Но ако успеем да се дистанцираме от факти, отвеждащи ни стотици години назад във времето и погледнем слънчевия ден, като се отставим да ни зарази с настроение и надежди, със сигурност ще сме на печелившата страна . Хората на Пловдив доказват това.
Чуйте звуковия файл:
Национално сдружение на Общопрактикуващите лекари в България провежда в Пловдив Отчетно-изборното си събрание, на което ще избере ново ръководство на съсловната организация. На събранието те ще обсъдят основни насоки за дейността на сдружението през следващите четири години. Освен избор на Председател на УС, заместник председатели, Секретар и..
Законът за автомобилните превози ощетява пловдивчани, предупреждава общинският съветник Николай Гюров в интервю за Радио Пловдив Новите промени в Закона за автомобилните превози, приети от Народното събрание, ще се отразят неблагоприятно на пловдивчани – това заяви в ефира на Радио Пловдив общинският съветник Николай Гюров от..
Тази година Радио Пловдив празнува 70 години от първото ефирно излъчване. Гостът ни в "Добро утро, ден" , създател на сайта "Предавател", обаче намери данни за първите му стъпки още през 30-те годинина миналия век. С него говорим за "златните" години на радиото, когато оркестри на живо са забавлявали аудиторията, за предизвикателствата днес и за..
Народното събрание решава дали да назначи особен управител на "Лукойл Бургас". Решението се очаква до края на деня. "Меко казано за мен това е скандално, тъй като предоставя на управителя изключителни правомощия без съдебен или административен контрол, което може да доведе до фалит или източване на компанията! Не говоря само за "Лукойл" - Бургас, а..
Държавата поема контрола над „Лукойл“. По спешност парламентът реши да постави рафинерията в Бургас под управлението на особен управител, след като САЩ отказаха на швейцарската компания, купувач на международните активи на „Лукойл“, определяйки я като марионетка на Кремъл. Особеният управител ще има изключителни правомощия – решенията му няма..