Понеделник следобед - слънце и почти летни температури.
В програмата до 17 часа поставяме горещи теми, които ще са акцент и през следващите дни.
Безопасността по пътищата, мерките и промените в законодателството ще коментираме с бившия председател на транспортната комисия в 43 НС Настимир Ананиев. Днес е общественото обсъждане на предлаганите промени, събрани в три проекта, които да заменят настоящия Закон за движение по пътищата.
Комисия, начело със зам.-кмета по транспорт Златин Велев, ще търси решение как да бъде отворена за движение на автомобили емблематичната улица на изгорелите тютюневи складове - „Иван Вазов“ в Пловдив. Репортаж на Димитър Владимиров
Розовият кемпер на Фондация „Една от 8“ стартира в Пловдив проекта “Сърдечни приятелки“ в подкрепа на диагностицирани жени с рак на гърдата. Днес и утре психолози и диетолози ще консултират , а повече за кампанията ще научим от Антония Попова.
В Европейската имунизационна седмица от днес до 29 април, когато е и Световния ден на имунологията, ще говорим по актуалните теми – за и против ваксините, уязвими ли сме днес от инфекциозните болести и как да се предпазваме. Наш събеседник ще е Националния консултант по епидемиология - Проф. д-р Йорданка Стоилова, която е ръководител Катедра епидемиология и медицина на бедствените ситуации при Медицински университет в Пловдив.
Ще има и още!Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..
Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..