Флашмоб в Тютюневия град става част от европейска танцова инициатива. Точно в 16 часа на 1 май 2018 г. новото пространство за култура СКЛАД на ул. „Екзарх Йосиф” в Тютюневия град ще се превърне в сцена на Work-It-Out.
В този час стотици млади танцьори от 10 страни в Европа ще превърнат над 30 индустриални паметници в сцена, за да отбележат Европейската година на културното наследство.
В Пловдив Химна на Европа ще пресъздадат в танц повече от 30 танцьори от студио „Милениум”, приобщавайки България към Норвегия, Швеция, Великобритания, Белгия, Германия, Полша, Чехия, Испания, Италия. Събитието ще продължи общо 6 минути – три минути в сградата и три минути на улицата и е отворено за участие към всички желаещи да танцуват и да се забавляват.
Участниците от всички страни ще следват ритъма на електронната танцова версия на „Одата на радостта”, аранжирана от седемнадесетгодишните музиканти Паул Фангер и Паул Остарек от групата Paul&Friends. Хореографията е на Хай Труонг и танцoвото студио Groove Dance Classes и е вдъхновена от движенията на индустриални работници, превръщайки ги в модерни танцови послания.
Организатор на инициативата е най-голямата туристическа мрежа за индустриални паметници в Европа. Миналата седмица Тютюневият град бе официално вписан в Европейския път на индустриалното наследство (ERIH) като проект част от програмата на Пловдив - Европейска столица на културата 2019.
Work-it-Out ще преобрази площадките на бивши мини за добив на въглища и сребро, металургични цехове, тухларни, текстилни фабрики и пивоварни из цяла Европа, заедно с Тютюневия град, в танцова сцена, за да пресъздаде напредъка на технологиите чрез ритъм и въображение.
Ако планирате едно интересно и различно изживяване в Деня на труда - елате в Пловдив!
Мястото е Тютюневият град, точно в 16,00 ч. пред сградата на СКЛАД
6 минути танц, забавление и емоции #заедно
Станете участник в Work-it-Out като споделяте и снимки и впечатления в социалните медии, като използват #erihworkitout и #plovdiv
Още информация в събитието ни в социалните мрежи и на страницата на Тютюневия град: http://tobacco-city.plovdiv2019.eu.
Цвета Марова открива днес изложбата "Асертивно" в галерия "Сигна". Това е нейната третата изложба в галерията. Свободолюбива, непредсказуема, експресивна... Такава е и живописта й. Образите, вплетени в нейните колоритни композиции, са с прелестен небесно-земен произход, изплуващи сякаш от дълбините на Вселената и водещи обратно към нея...
"Точно днес" с писателя Николай Терзийски говорим за най-новата му книга, която той нарече " Родиния ". Премиерата ще е на 14 май в София, а месец по-късно и на "Пловдив чете". "Родиния" е книга пътуване и книга завръщане. Сборник - роман от 16 истории, посветен на завръщането към себе си. Така го описва и редакторът на книгата Борис Минков...
Изложба с издания на литературния историк и изследовател Стефан Памуков се открива днес в централната библиотека на Пловдивксия университет "Паисий Хилендарски" . Неговото литературно наследство включва близо 30 заглавия плюс многобройни публикации в периодичния печат. Още като студент Стефан Памуков започва да събира епистоларното наследство..
През 1902 година маестро Георги Атанасов създава Оркестърът на 21 Стрямски пехотен полк в Карлово, днес Оркестър на 61-ва Стрямска механизирана бригада. Негов диригент повече от 10 години е капитан Йордан Илиев, с когото разговаряме в празничния 6 май. Ние сме музиканти, но и военни, ходим на стрелби, имаме строева подговка, разказва капитан Илиев...
В началото на януари 1896 година една фотография е публикувана в най-големите вестници по света и за дни обикаля земното кълбо. Това е снимка на невидимото. Изображението представя изящна женска длан, но без плътта по нея – виждат се само костите и венчалния пръстен. Ръката принадлежи на Анна Берта Лудвиг, съпруга на немския учен Вилхелм Рьонтген. Той..