Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Теми в "Ден след ден"

Снимка: Радио Видин

В края на отоплителния сезон обект на внимание е така наречената такса „сградна инсталация“ за отопляващите се с централно парно. Тричленен състав на Върховния административен съд отмени формулата, по която се изчислява количеството топлинна енергия, излъчена от сградните инсталации. Министерството на енергетиката обаче обжалва това решение. Какво обясни министър Теменужка Петкова, за да не се създаде хаос в периода, в който се изготвят изравнителните сметки за парно и топла вода. Ще разговаряме с адвокат Димитър Деков от Сдружението за правна помощ на потребителите, както и с Петър Костадинов, говорител на ЕВН.

Много сериозен ръст на стокообмена между България и Германия е отчетен за миналата година. В същото време стари проблеми като недостиг на работна ръка, неефективни институции и правна защита пречат германските инвестиции в България да са значително повече, смята Митко Василев, председател на Германо-българската индустриална и търговска камара.

Започва ремонт на течащия покрив на Търговския център в Асеновград. Заради десетгодишния проблем част от търговците вече са напуснали обекта.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Художникът Илия Желев в "Добро утро, ден"

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивският художник Илия Желев. Завършва живопис във Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий“.  Първоначално преподава рисуване в Трявна, а след промените е художник на свободна практика.  Има повече от 120 самостоятелни изложби, като по-голямата част от участията му са в..

публикувано на 30.10.25 в 11:03

В "Срещите" спомен за писателя Рашко Сугарев

Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и  малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева. 

обновено на 22.03.25 в 09:28

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

Архивистите отбелязват професионалния си празник

Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..

обновено на 19.05.23 в 12:02

Великите европейци - Мефистофел /втора част/

Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си.  BNR podcasts · Великите европлеци -..

публикувано на 31.08.22 в 10:35