Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева ще бъде гост на празника на град Пещера, който ще бъде отбелязан с редица прояви на 5 и 6 май.
Официалното честване е тази вечер от 20,30 часа с тържествена заря-проверка. Председателят на парламента ще приеме почетния строй от военнослужещи от 61-ва Стрямска механизирана бригада в Карлово на централния площад.
Преди това ще има в читалище „Развитие“ на Пещера ще бъде открита изложба на български военни униформи и оръжие, а след това ще има концерт на открито с млади таланти от телевизионните формати.
Празникът на Пещера 6 май ще започне с литургия в храма „Св. Георги“ и ще продължи с концерт на ансамбъл „Славейче“ и Виевската фолклорна група.
В програма "Точно днес" на 5 май говорим - за празничните прояви и за делничните проекти с Николай Зайчев, кмет на града. Той подчерта, че през април са имали богата културна програма, която продъжлава и през месец май.
Зайчев съобщи, че големият инвестиционен проект за над 290 млв. лева по плана "Юнкер" е започнал развитие.
От началото на годината стартираха строителните дейности за нов завод в Пещера, много интензивно се работи, каза още Зайчев. По думите му този проект е единствен за плана в България. През 2019 година се очаква да приключат всички строително-монтажни дейности, предвидено е да има изграждане и на пречиствателна станция.
В тази връзка от 8 май с подкрепа на правителството започва реконструкцията на околовръстен път на Пещера, който да осбужва не само новия завод, но и цялата икономическа зона на града, съобщи Зайчев. Имаме 9 месеца, като се надяваме да завършим ремонтите преди снеговете, каза кметът на Пещера.
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува доктор Димитър Бакалов от Спешното отделение в МБАЛ „Пазарджик“. Тази година той получи наградата „Доктор Стефан Черкезов“ на Българския лекарски съюз, която се присъжда за лекарска всеотдайност и етика. Доктор Бакалов казва, че това е голямо признание и основен мотив да продължи всеотдайно да се..
Важно е не кой, а чий ще е особеният управител на "Лукойл България" - кои хора зад него ще дърпат конците. Така смята проф. Румен Гечев, бивш вицепремиер и министър на икономиката в „Кабинета Виденов“, сега преподавател по икономика в УНСС. Според него н оминацията на Румен Спецов, появила се само дни преди изтичането на законовия срок, е..
Благотворителна кампания под надслов „Купи и Дари“ организират за втора поредна година Ротари, Ротаракт и Интеракт клубовете в Пловдив. Кампанията е насочена към хора и семейства в затруднено положение, като целта е да се съберат дълготрайни хранителни продукти за тях. Миналата година по време на акцията бяха събрани над два тона хранителни..
Организацията "Тракийски туристически район" провежда обучение по проект DETOUR - инициатива за трансформация на местния туристически сектор, насочена към малките и средни предприятия в туризма. Тя се фокусира върху най-актуалните предизвикателства пред индустрията: устойчив туризъм, дигитална трансформация и адаптация към климатичните промени...
Икономическото и социалното развитие на регоините остава „на две скорости“. Стопанската активност, инвестициите и човешките ресурси се концентрират в ограничен брой силни градски центрове, които създават по-висока добавена стойност, разчитат на по-добре функциониращи пазари на труда и имат по-качествена инфраструктура. Тази концентрация поставя..