Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПУ представя професиите на бъдещето

| обновено на 09.05.18 в 08:07

Кръгла маса на тема „Висшето образование пред предизвикателствата на гражданските професии на бъдещето“ организира в Деня на Европа Философско-историческият факултет на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Форумът ще се проведе на 9 май, сряда, от 10,30 ч. в малката конферентна зала на ДК „Борис Христов“.

Целта на организаторите е да се представят и обсъдят новите форми на обучение, които ще подготвят младите хора за професиите на бъдещето. Актуалната тема ще събере университетски и училищни преподаватели, поканени са представители на РУО – Пловдив и Асоциация „Мария Кюри“ – Пловдив. В кръглата маса ще участват Димитър Севов – директор на  „Регионален държавен архив“ – Пловдив, Мариана Вучкова – началник отдел в Държавен архив – Пловдив, Йордан Илиев – директор на Общински институт „Старинен Пловдив“, Гергана Костадинова – ръководител отдел в ОИ „Старинен Пловдив“. 

По време на кръглата маса ръководители на катедри във Философско-историческия факултет ще представят нови и вече утвърдени бакалавърски програми, а работодатели, сред които и общински предприятия и дирекции, ще разкажат как възпитаниците на ФИФ на ПУ "Паисий Хилендарски" се реализират в избраната професия. Изборът на Деня на Европа не е случаен, защото специалностите на ФИФ, които подготвят за професиите на бъдещето, отговарят на международните и европейски регулации на съответните професии, т.е. с получаната диплома може да се работи навсякъде по света.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съветниците на "Възраждане" напускат партията, но остават в Общинския съвет

Цялата група  общински съветници на „Възраждане“ в Пловдив напуска партията и продължава работата си в местния парламент под името „Свободен избор“.  Това става ясно от съобщение на 5-мата общински съветници, разпространено до медиите преди минути. То е подписано от Господин Апостолов, Елена Грозданова, Иван Пенков, Симеон Петров и Виолета..

публикувано на 19.11.25 в 16:16

НАП Пловдив е с нов директор

Иван Кръстев е назначен за временно изпълняващ длъжността директор на Териториалната дирекция на НАП Пловдив. Кръстев е досегашен заместник-директор на институцията с ресор контрол, събиране и държавни вземания.  По непотвърдена информация досегашният директор Пламен Георгиев е влязъл в екипа на особения управител на „Лукойл България“ Румен..

публикувано на 19.11.25 в 15:49

Стартира дело за законноста на цеха за преработка на гуми в Перущица

Община Перущица беше конституирана като жалбоподател по делото, образувано в Пловдивския административен съд след жалба на Николай Велев от Перущица срещу РИОСВ-Пловдив. Мъжът е обжалвал решение на екоинспекцията, която е отказала да изготви Оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС) във връзка с намерението за изграждане на площадка за..

публикувано на 19.11.25 в 15:18

Арестуваха трима със суровина за синтетичен хашиш

Трима младежи са арестувани за синтетична дрoга в Пловдив. При специализирана полицейска  акция  са иззети над два килограма синтетичен канабиноид. Психоактивното вещество е за приготвяне на синтетичен хашиш.  Открито е в лек автомобил, с който се придвижвали момчета на 18, 19 и 20 години.   Те са засечени с колата в близко пловдивско село. При..

публикувано на 19.11.25 в 15:00

Полицаи гониха нарушител на пътя в Сърница

Снощи на улица в родопския град автопатрул е подал сигнал на шофьор на „Мерцедес“  да спре. Мъжът не се подчинил на светлинната и звукова сигнализация на служебния автомобил и натиснал газта.  Водачът се опитал да се укрие, но скоро бил засечен от униформените на друга улица в населеното място. Оказало се, че това е 22-годишен младеж от Пещера,..

публикувано на 19.11.25 в 14:53