След бурни дебати пловдивските съветници приеха точката за удължаване на концесията на стадион "Ботев" с 43 гласа "за", нито един против и двама "въздържали се". Обсъждането премина с изказвания от всички политически групи.
В дебатите се включиха и съветниците Божидар Здравков и Иван Петков – Бебето. Здравков изрази силни съмнения, че и след две години няма да има завършен строеж.
Като председател на ГЕРБ кметът Иван Тотев се обърна първо към Савина Петкова, която в началото на сесията изрази мнение, че всички са от една партия и няма леви и десни съветници.
Искам много ясно да заявя, че ГЕРБ е дясна партия. Отдавам казаното от Петкова само на емоцията на последните дни. Не ми е приятно да чувам, че Пловдив се управлява от неидентифицирана партия, ГЕРБ е дясна партия. Не случайно ние няколко месеца водим преговори с Ботев, защото категорично имаме договор. Ако не може да бъде изпълнен този договор, означава да се развали концесията. Сега ще има удължаване на скора, в който ФК "Ботев" трябва да изпълни инвестиционните си намерения.
Кметът Иван Тотев предупреди Савина Петкова, че може да я сменят като председател на общинския съвет, щом смята, че ГЕРБ не са дясна партия.
Прав е да има притеснения Божидар Здравков от Реформаторския блок, но ние сме сигурни в инвеститорите, защото са ни партньори от Ботев. 18 месеца ще минат като една седмица, така че предложението ще бъде подкрепено от ГЕРБ. Не е ляво предложение, увери Тотев.
Строителството на стадион "Ботев", след удължаването на договора за концесия, трябва да приключи до март 2020-та година.
Според подписания договор, инвестицията в спортното съоръжение не трябва да е по-малка от 14 милиона и 450 хиляди лева.
По експертни оценки футболният терен ще струва 800 000 лева, изкуственото осветление половин милион лева, а по 2,5 милиона лева ще струват стоманената покривна конструкция и сектор В със съблекалните.
Сектор А е оценен на 4 милиона лева, сектор Б и сектор Г по 1,5 милиона лева, а ъгловите трибуни – 1 милиона лева.
До тук се стигна след продължителни разговори на общинското ръководство с управата на футболен клуб "Ботев".
Ангел Палийски, председател на Съвета на директорите на ФК Ботев заяви, че са очаквали това решение. Според него срокът е съвсем реален и ще бъде спазен. След като областният управител Здравко Димитров подпише споразумението от управата на Ботев ще дадат официално изявление.
Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов. Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука си заради възможността той да продаде..
Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..
До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности. Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление. Още преди..
Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта". Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г. Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд". Смяната бе..
Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..