Представители на китайския инвеститор от Хайнан, спечелил концесията за летище Пловдив, ще посетят града утре, за да разгледат обстойно със специалисти терминала и пистата.
Кметът Иван Тотев определи интереса им като „доста сериозен“ и подчерта, че те нямат намерение да изчакат целия срок за изпълнение на инвестициите, а са заявили желание спешно да стартират работа. Плановете им включват и изграждане на железопътна връзка към съществуващата ж.п. линия, за което в момента водят разговори с министерството на транспорта.
Тотев подчерта, че за нас е важно договорът с тях да бъде подписан максимално бързо и освен карго зоната, да се развият максимално бързо и пътническите превози през летище Пловдив. В момента оперираме с „Райънер“, но всяка допълнителна линия би била добра, с оглед на това, което ни предстои в Пловдив през 2019 г, заяви още Тотев.
Припомням, че в събота при посещението си в града гранспортният министър Ивайло Московски изрази надежда, че в рамките на месец ще има решение на КЗК за подписване на договор с избрания концесионер на летище Пловдив, с което градът, ще придобие още по-голяма важност като транспортен мултимодален център за държавата.
Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..
На летище Пловдив президентът Румен Радев присъства на пристигането на първия екипаж от Унгария, който ще се включи в гасенето на пожарите у нас. Вертолетът кацна малко преди 19 часа, а час след това кацна и още един. Днес се очакваше да пристигнат още два вертолета, но все още не се знае кога ще стане това. Техниката за справяне с пожарите е..
Първият хеликоптер за борба с пожарите, идващ от Унгария, кацна на летище Пловдив. Поетапно ще пристигнат и другите, каза в Пловдив зам - министърът на МВР Тони Тодоров. 97 пожара горят в момента. По - сериозните са в Долнотракийската низина, в района на Сакар, в Стрмяни, също край Лесово, Ямболско и на много други места, добави Николай Николов,..
Първите екипи с летателна техника по механизма на ЕС пристигат на Летище Пловдив тази вечер от 18 зо 21 часа. Това са вертолети от Румъния, Унгария и Гърция. Два самолета от Швеция ще пристигнат утре, понеделник, по обед. За посрещането им на летище Пловдив пристигат президентът Румен Радев и ресорният вицепремиер и министър на транспорта и..
От 14:00 ч. до 19:00 ч. днес се ограничава трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала (АМ) „Тракия“ в участъка от Стара Загора до София, в платното в посока столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Мярката се предприема пилотно предвид много интензивния трафик в края на седмицата в посока от морето към София..