Полицията за втори път задържа 21-годишната Габриела Медарова само в рамките на 3 седмици. Сега младата жена е обвинена за нанасяне на лека телесна повреда на друга девойка в нощен клуб.
По късно е установена младата жена, нанесла удара. Оказало се, че това е 21-годишната Габриела Медарова, съвсем скорошен познайник на полицията. Тя бе задържана за 24 часа.
За леката телесна повреда с хулигански подбуди Медарова може да получи 1 година затвор.
Габриела е с парична гаранция от 5000 лева по друг случай. Преди 3 седмици тя блъсна 10 автомобила в район „Южен“ с джипа на приятеля си след употреба на марихуана и алкохол. Тогава полицията я задържа, а съдът ѝ наложи мярка за неотклонение парична гаранция.
Предстои прокуратурата де реши дали да обедини двете наказателни производства.
Експертният екологичен съвет към РИОСВ-Пловдив отхвърли изграждането на кариера за пясък и чакъл край Първенец. Членовете на съвета единодушно приеха проект на решение, с което не одобрява реализирането на инвестиционното предложение за изграждането на добивна кариера. Сред главните основания са рисковете за водите и засягане на..
Започна кандидатстването за прием в първи клас в Пловдив - съобщиха от общината. Родителите на децата, родени през 2018 година, които подлежат на задължителен прием в първи клас за учебната 2025/2026 година, вече могат да подават своите заявления за прием онлайн на адрес priem.plovdiv.bg. За девета година приемът на ученици в първи клас..
Пътека на знанието в Смолян ще информира как да намалим риска от инсулт по повод 13 май - Европейския ден за информираност за това заболяване. Пред централния вход на Община Смолян гражданите ще могат да се разходят по Пътеката на знанието за инсулта. Тя е дълга седем метра и има за цел да учи посетителите чрез преживяване. Преминаването през..
Функционалното изпълнение на този пост му е възложено със заповед на главния секретар на МВР, а днес Делибашев бе представен пред колегите си от директора старши комисар Станимир Калоферов. Иван Делибашев е роден през 1985 г. в Пазарджик. Завършил е магистратура в Академия на МВР по специалност „Стратегическо ръководство и управление на..
Таксите за издаване на разрешително за строеж в Пловдив да станат 7 лв./кв. м за еднофамилни сгради и 12 лв./кв. м за останалите. Предложението ще се разгледа на сесията на ОбС в четвъртък. Това съобщи кметът Костадин Димитров , след като в края на миналата седмица от строителния бранш го обвиниха, че планира драстичен скок на цената и..